Θέμα: Dennerle 70lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 02-08-21, 23:39
Το avatar του χρήστη Spafish
Spafish Ο χρήστης Spafish δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2018
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή



Έχει βγει green spot επάνω στην dragon stone, επίσης ξεκινάει και στην πέτρα που κρατάει τη ρίζα του πλάτανου, βέβαια αυτές τις είχα μέσα στο προηγούμενο ενυδρείο και είχαν κιόλας λίγη άλγη που δεν ασχολήθηκα, δλδ δεν τις καθάρισα.

Χαμήλωσα το φωτισμό στο 55% και όπως φαίνεται πήρα άλλο ένα φωτιστικό το οποίο το έχω στο 40%, το καλό είναι ότι δεν ανεβάζουν θερμοκρασία σαν συσκευές γιατί δουλεύουν πιο χαμηλά...

Τα χρώματα τα έχω στο ίδιο ποσοστό όλα!

Άλλαξα και τον diffuser σε ista max mix Large από medium που είχα, γιατί είχα πολλές φυσαλίδες και τώρα γίνεται καλύτερα η διάσπαση, οποτε μείωσα τις φυσαλίδες περίπου στις 80!

Κάποιο κλάδεμα δεν έχω κάνει ακόμα, αν και νομίζω ότι πρέπει να κόψω λίγο για να αρχίσουν να φουντώνουν κάποια... Γενικά σε όλα μπορώ να πω ότι βλέπω pearling, αλλά ακόμα είναι σε στάδιο παρακολούθησης, δεν μπορώ να πω ότι έχει ισορροπία.

Πρέπει να τρέχει 20 μέρες, αλλά τις ρουτίνες μου ακόμα τις φτιάχνω, μιας και άλλαξε τοποθεσία εντός του σπιτιού!

Για πίσω λέτε να βάλω καλύτερα την hygrophila corymbosa που την έχω μπροστά δεξιά (την είχα βάλει για να πιάσει γιατί μου είχαν μείνει 2 κλαδάκια) ??

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω θέμα με τους σωλήνες και τα lily pipes, κάνουν διαρροές, έβαλα σφικτηράκια αλλά πάλι είχα θέμα, συμπλήρωσα με τεφλόν και δεν μπορώ να πω ότι νιώθω ασφάλεια καθώς νιώθω ότι γλυστράει ... Καμία ιδέα τι να κάνω?? Στην έξοδο έβαλα λίγο κόλα ανάμεσα στο σωλήνα- teflon...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 11 queries