Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 25-03-09, 09:43
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 3r4ndo Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλα νεαααα!!!!!! Σημερα στηθηκε το καινουριο(προην τεραριουμ) ενυδριακι μου το οποιο ειναι 17 λιτρα μεχρι εκει που μπορω να το γεμισω! Μπηκαν δυο ταπες δεξια και αριστερα(δειχνουν και αυτες ωραιες!!) φτιαχτηκε το turf algae screen και ειναι διακριτικοτατο, μπηκε αμμος, καινουριος πολυ ποιο ομορφος βραχος μια πανεμορφη κοκκινη ανεμονη η οποια τωρα που την βλεπω εχει φουσκωσει τα πλοκαμακια της και ειναι κουκλα(φτου φτου!!) και μεταφερθηκαν και οι γαριδες με τον αστερια!!!
Μαλλον ειναι το τελευταιο σταδιο του αν εξαιρεσουμε το παταρι για μικροπραγματα που θα φτιαξω αυριο και το chilleraki για τις ζεστες που ερχονται!! Τωρα μπορω να πω οτι ειναι και ομορφο!!!!

Κατι ακομη, μου φενεται πως εχω μαζεψει τα πιο λαιμαργα και αναισθητα ζοντανα... Αμεσως μετα την μεταφορα τους εριξα λιγη τροφη για τις γαριδες, η δε ανεμονη χωρις καλα καλα να εχει κολλησει στο βραχακι που την εβαλα ανοιξε σε χρονο ρεκορ, η μικρη γαριδα βγηκε παρολο που ο φωτισμος ηταν ανοιχτος και αρπαξε το κομματακι που εριξα, αμεσως αρχισε το κυνηγητο, μετα απο κανα δυο γυρους που φερανε το εφαγε και ηρεμισαν τα πραγματα, το ιδιο συνεβη και με το δευτερο κομματακι, στο τριτο η μικρη αδιαφορησε και ετσι εφαγε και η μεγαλη!! Ο κοσκιναστεριας παλι... δεν τον εχω πετυχει ποτε να τριγυρνα χωρις τροφη... Κατι μου λεει οτι συντομα δεν θα χωραει στο μικρο!!
Με αυτο τον τροπο καταφερνεις να την ανοιγεις για να μπορεις να την ταιζειςΝα προσεξεις οσον αφορα την ανεμωνη να μην την ταιζεις καθημερινα γιατι το skimmer θα βαρεσει κοκκινα.Προσωπικα την ταιζω περιπου μια φορα την εβδομαδα με μια γαριδουλα σε μεγεθος ενα καπακι στυλο big.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01493 seconds with 11 queries