Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 20-09-12, 22:12
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοινωνικο ενυδρειο για μενα ειναι π.χ. μια συνθεση ψαριων απο ιδια περιοχη(Αμερικης ας πουμε) και εχουν τις ιδιες σχεδον απαιτησεις...
Εχουμε ενα 500λιτρο για παραδειγμα και θελουμε να το κανουμε κοινωνικο
θα εβαζα 8 αγγελοψαρα-σκαλαρια
20-30 emperor tetra
1 ζευγαρι apistogramma cacatoides και τα λοιπα
ενω Species tank ειναι να βαλεις μονο ενα ειδος ψαριου π.χ. σε 500λιτρα μονο αγγελοψαρα...
Πaντως η δικη μου αποψη ειναι οτι μπορεις και να συνδεσεις ψαρια αμερικης με ψαρια ασιας εφοσον ζουν σε ιδιες συνθηκες(π.χ. γκουραμι με αγγελοψαρα)..
Αλλα απο αφρικη προτιμω να ειναι μιας περιοχης αφου ετσι κι αλλιως δεν υπαρχουν ψαρια (λιγα ειναι)που ζουν σε μαλακο νερο...Το ιδιο προτιμω και για τα ψαρια Αυστραλιας..
Αυτα.
Εγώ Γιάννη είχα καταλάβει ότι κοινωνικό ενυδρείο είναι το ενυδρείο που έχει ψάρια από διάφορες περιοχές του κόσμου που να χρειάζονται πάνω κάτω το ίδιο νερό και να μην έχουν πρόβλημα συγκατοίκησης μεταξύ τους.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
την υπαρξη παραπανω του ενος ειδους ψαριων στο ιδιο ενυδρειο.
υπαρχουν κοινωνικα οπου απλα καποιος βαζει οτι ναναι μεσα και πεφτει ξυλο αναμεσα στα ψαρια,η λεγομενη "ψαροσουπα",

και κοινωνικα στα οποια καποιος λαμβανει υποψη του τις αναγκες ΟΛΩΝ των ειδων ωστε να υπαρχει αρμονια,ηρεμια και να περνανε "ολοι καλα".
Μιας και μιλάμε για σκαλάρια σε κοινωνικά ενυδρεία, θέλω να κάνω μια ερώτηση. Σκαλάρια με γαρίδες πάνε; Μη βαράτε!!!!!!!!!! Είμαι πολύ νέος στο χόμπι και ψάχνομαι. Είχα αυτή την απορία και το κοίταξα λίγο στο AqAdvisor. Για πάρα πολλές μου έβγαζε ασυμβατότητα. Υπήρχαν όμως και κάποιες που μου έβγαζε ότι μπαίνουν. Ισχύει κάτι τέτοιο; Το έχει δοκιμάσει κάποιος ή το έχει δει κάπου;
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skydiver : 20-09-12 στις 22:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01618 seconds with 11 queries