Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 05-02-16, 19:43
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

με 200 Ευρώ ο ενας ο δισκος, πρέπει να βάλεις 10 δισκους, αρα 2000 μόνο οι δίσκοι,
το ενυδρείο στο χαρίζουν ;
ή θα σου βάλουν 1 ενυδρείο με 1 δισκο μέσα ;
2000 μπορει να φτάσει το κόστος, αλλά όχι με 200 Ευρώ ο ένας δίσκος
και πες ότι βάλεις δίσκους , θα τους δίνεις 100 Ευρώ το μήνα για να το συντηρουν ;
Και αλλαγές νερού ; Δηλαδη αν χρειάζονται και 2 φορες την εβδομάδα για αλλαγή νερού θα έρχονται ; Αν δεν κάνουν αλλαγές τότε τι θα κάνουν με αυτα τα 100 Ευρώ.
Πιστεύω πως πρώτα πρέπει να κατανοήσεις τι θέλει ενα ενυδρείο και μετα να δεις αν σε συμφέρει να δώσεις τη συντήρηση έξω. Και στο τέλος , πιστεύω πως η χαρα του χομπι δεν ειναι μονο να τα χαζευεις, αλλά να ασχοληθεις και λιγο, αλλιώς θα τα βαρεθεις , και θα πανε τσαμπα τα λεφτά, πχ σήμερα ειναι Παρασκευή, κάθε Παρασκευή αλλάζω νερά στο φυτεμένο, εχω βάλει απο χθες το βαρέλι γεματο νερο να ωριμάζει, έβαλα τώρα τον βραστήρα χειρός να ζεστάνει το νερό, έφτιαξα ενα καφεδάκι και περιμένω, σε λιγο που το νερό θα είναι έτοιμο, μια αντλία εξόδου στο ενυδρείο, η αντλία εισοδου στη θεση της, αλλάζω τα νερα μου, θα πλύνω και λιγο τα σφουγγάρια μου, φυλαω όλα τα συμπραγκαλα , βαρελια αντλιες λαστιχα κλπ, και θα συνεχίσω το καφέ μου μπροστα στο ενυδρείο και θα θαυμάσω αυτο που έχω φτιάξει, ολο αυτο, αξία ανεκτίμητη
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries