Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 08-10-13, 17:40
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλή η παρουσίαση!!!
Θα βοηθήσει κόσμο

Αν αρχίσω να σε πρήζω σε λίγο καιρό...μη τα παρατήσεις

Ασχετο από μένα τον άσχετο : Όταν δοκίμασα να ανοίξω τρύπες για τα 80αρια konig σε πλεξιγκλας, το έκανα με ποτηροτρύπανο. Μια στιγμή μου ξέφυγε...και η ζημιά έγινε. Φαγώθηκε όλη η πάνω πλευρα
Δεν είναι καθόλου εύκολο υλικό το πλεξιγκλας, ειδικά για άσχετους & ειδικά σε μεγάλο πάχος

Εννοείται πως κάθε κατασκευή, είναι θέμα αντίληψης & κυρίως εμπειρίας...!
Δεν με πρήζεις ούτε εσύ ούτε κανείς άλλος, εδώ βοηθάει ο ένας τον άλλον, μην ανησυχείς και ρώτα ότι θες.
Τώρα για το ποτηρότρυπανο, είχες βάλει το τρυπάνι μπροστά που δουλεύει σαν οδηγός ? Δύσκολο μου φαίνεται αυτό που λες, από ότι ξέρω όλα τα ποτηρότρυπανα (εκτός αυτά που είναι για τζάμια) έχουν και ένα τρυπάνι στο κέντρο σαν οδηγό, μέχρι να ανοίξει το ποτηροτρύπανο τη τρύπα το τρυπάνι δεν το αφήνει να φύγει. Ειδικά στο πλεξιγκλάς, τι να τρυπήσεις 3αρι τι 20αρι είναι το ίδιο. Αυτά που έχω στη φωτό τα έχω πάρει από το Lidl, φανταστικά ποτηρότρυπανα, έχω τρυπήσει ξύλο, MDF, λαμαρίνα, τοίχο για να ανοίξω τρύπα για μπρίζα, πλεξιγκλάς ασφαλώς μέχρι και πλάκα στο μπαλκόνι 15 πόντους (αυτό μη το συζητήσουμε, σε άλλο θέμα θα σας πω γιατί άνοιξα τρύπα στη πλάκα). Τα προτείνω ανεπιφύλακτα για όποιον ασχολείται με μαστορέματα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01477 seconds with 11 queries