Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 05-01-11, 13:38
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από almost Εμφάνιση μηνυμάτων
Το βρήκα το πρόβλημα.. Υπάρχουν δύο alter ego!

Κοίτα, καλά εκάνε το ένα alter ego και έφυγε αν και νομίζω ότι το υπερεγώ έπρεπε να μείνει.οχι δε γινοταν να μεινει γιατι το αλλο εγω τα εφτιαξε με το υπερεγω κι ετσι το αλλο εγω εμεινε συξυλο....
αν τωρα δε τα βρουν μιας και η σχεση ειναι καινουρια μπορει να εχουμε επανα-γκιμιασμα των 2 αλλων εγω ή νεα σχεση του υπερεγω με το ααααλλο εγω.
οπως και να εχει το υπερεγω ή καποιο αλλο εγω θα τη βγαζει μονος του.


Πιστεύω ότι το υποσυνείδητο λειτουργεί σωστά και προσπαθεί να γίνει υπερσυνείδητο, γιατί κάθε υπερσυνείδητο έχει ως βάσει το συνειδητό, που ως γνωστόν, στηρίζεται με τη σειρά του στο ύποσυνειδητο.
Ίσως η σωστή αυτή αντίδραση να οφείλεται στο σοκολατάκι που σου έδωσε ο πατέρας σου σε μικρή ηλικία όταν έκλαιγες.
το σοκολατακι φταιει σιγουρα γιατι ηταν ληγμενο...κι ετσι το υποσυνειδητο δε σκεφτηκε οτι τζαμπα κανει μαθηματα πτησης..αφου αν γινει υπερσυνειδητο δε θα μπορει να σταθει πανω στο συνειδητο αφου κι αυτο δε θα εχει το υποσεινητητο απο κατω να στηριζεται.
αυτα κανει το υποσυνειδητο οταν επιτρεπει το υπερεγω του να βγει στην επιφανεια....

τωρα συνειδητα πρεπει να παω για δουλεια....γιατι το ασυνειδητο "αφεντικο" συνειδητα θα μου φωναξει αφου ασυνειδητα αργησα καθως υποσυνειδητα ηθελα να αργησω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries