Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 28-02-10, 03:32
panosfx Ο χρήστης panosfx δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-02-2010
Περιοχή: Χαιδαρι
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Μη πελαγωνεις .... παρτα ενα ενα απο την αρχη αλλιως θα

Δε φταις σε κατι ... πολλοι θα πουν οτι φταις που δεν ενημερωθηκες απο πριν αλλα εγω θα πω οτι ειχες στο μυαλο σου οτι ηταν ολα καλα!
Πρωτα απο ολα θα πρεπει να αποφασισεις αν θα κρατησεις το χρυσοψαρο σου (χρειαζεται μονο του 50-60 λιτρα αρα δε θα πρεπει να βαλεις αλλο ψαρι) ... αν γινει αυτο ασε το φιλτρο σου οπως εχει και ψαξε για μπολι ... αν θες σου δινω εγω ... αλλιως θα πρεπει να το επιστρεψεις και αυτο ...

Το "χαλικακι" που λες ειναι σε συσκευασια? τι γραφει επανω?

Το εκτοζον ειναι φαρμακο και αν δεν εχουν προβλημα τα ψαρια σου δεν υπαρχει λογος να το χρησημοποιεις!

Αλλαγες νερου κανε καθημερινα (σιγουρα θα εχεις αμμωνια) με αντιχλωριο (μη το ξεχνας ποτε αυτο)

Το σφουγγαρι αν το πιεσεις βγαζει μαυρη σκονη? (ειναι ανθρακας?)

Το βακτο (η οπως λεγεται) δεν στρωνει το φιλτρο σου! Χρειαζεσαι μπολι που ειναι ζωντανα και ετοιμα βακτηρια!
Καταρχας σε ευχαριστω πολυ και μονο που ασχοληθηκες κι εσυ κι ολα τα παιδια εδω μεσα!!!Και ναι μου αξιζουν μπινελικια!Το "χαλικακι" το χοντρο λεγεται D'enilit και μου ειπε να το βαλω σε ενα σακουλακι διχτυ που μου εδωσε κατω κατω στο φιλτρο.Το λεπτο "χαλικακι" λεγεται Ze Oliet και αυτο να το βαλω σε αλλο διχτακι-πουγγι πανω απο το χοντρο.Αλλαγες νερου να κανω 30% ή ολο;Το μαυρο σφουγγαρακι ναι ειναι ανθρακας.Ναι θα το ηθελα το μπολι σου αν ειναι να σωσω τα κακομοιρα τα ψαρακια που ειναι και κουκλια!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannakis Εμφάνιση μηνυμάτων
τι προτεινω εγω?
να τα επιστρεψεις!
να βρεις μπολι απο καποιον συνχομπιστα!
μεχρι να βρεις μπολι να κανεις οσες πιο πολλες αλλαγες μπορεις!
τελος,σε καθε αλλαγη νερου να βαζεις αντιχλωριο στην λεκανη η οπου θα βαζεις το καινουργιο νερο στην ποσοτητα που πρεπει για τα λιτρα σου!
μην ανυσηχεις!και εγω ξεκινησα με ενα 25λιτρο με 2 χρυσοψαρα και ενα κοι!

Και ποσο καιρο σου αντεξαν τα 2 χρυσοψαρα και το ΚΟΙ;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panosfx : 28-02-10 στις 03:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,10924 seconds with 11 queries