Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 31-05-07, 15:43
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

ro-man.gr καλησπέρα,
η διάρκεια που η μεμβράνη μένει χωρίς παροχή νερού είναι περίπου 5-6 ημέρες. Εννοώ ότι κάθε 5-6 ημέρες συνδέω την RO στην βρύση για να πάρω το νερό που χρειάζομαι για τις αλλαγές. Τώρα για το χρονικό διάστημα που έμεινε χωρίς νερό από την αποσύνδεση της από τον προηγούμενο χρήστη μέχρι να έλθει στα χέρια μου (σύμφωνα με τα λεγόμενα του) δεν πέρασαν πάνω από 5 ημέρες.

Tricky
η συνδεσμολογια προφιλτρων και μεμβρανης ειναι η σωστή.
Για το tds το ανέφερε κι ο Κώστας (Κlaz) έχεις δίκιο αλλά το προόριζα για λίγο αργότερα. Τώρα όπως πάνε τα πράγματα βλέπω να μην το αποφεύγω. Για δανεισμό δεν συζητάμε, βασικά δεν νομίζω να υπάρχει και κάποιος με σοβαρή ενασχόληση στο χώρο του ενυδρείου στην πόλη μου.
Α και δεν έχουμε pet-shop, μόνο 2-3 κτηνίατρους (ο ένας μόνο ξέρει για ψάρια) που καμιά φορά φέρνουν ψάρια. Σε ευχαριστώ πάντως που σκέφτηκες τόσες εναλλακτικές λύσεις!!!
-------------------------
Γιάννο,
εσύ ανάποδα το είπες, κι εγώ σωστά το έκανα κι ανάποδα το έγραψα.
Ναι στο ακάθαρτο νερό το έκανα, αλλά επειδή πήρα αντιγραφή αυτά που έγραφες έγραψα ότι το έκανα στου καθαρού. Εξάλλου το σωληνάκι του καθαρού δεν έχει δαχτυλίδι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chrisx : 31-05-07 στις 15:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries