Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 18-12-13, 02:59
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σπυρο ευχαριστω!ξανα...

για βατραχο το σκεφτομαι,αλλα δεν εχω ιδεα τι θα παιχτει με τα υδραυλικα -και οχι μονο-που χρειαζεται.εχω αντλια μικρη που μπορω να βαλω,αλλα δεν το εχω ψαξει για το τι χρειαζονται ακριβως τα βατραχια και δεν θελω να κανω κατι που δεν θα το καλυπτει.

απτα λιγα που εχω διαβασει ειναι πολυ προχωρημενο το θεμα,μεχρι και αναλογιες υλικων για το εδαφος υπολογιζουνε ωστε να προσομειωνει το φυσικο τους περιβαλον.
οπως κανουμε εμεις με το νερο πχ.
τι τυρφες,τι μος ανακατεμενα,τι φυλλα,τι κορμους ορχιδεας εχω δει,και ολα αυτα για το εδαφος...

αστα να πανε

εκτος αυτου,αν βαλω τετοιο ζωο μεσα θα ανεβει πολυ ο πηχης συντηρησης του,και δεν μπορω να μπω σε τετοια ιστορια τωρα.αν ητανε το εκανα ενυδρειο και εβαζα ψαρια

οποτε μαλον μονο φυτα θα μπουνε και ισως κανενα εντομο.αν βρω κατι που να γουσταρει αυτο που θα βγει δηλαδη γιατι δεν ξερω και τι υπαρχει και τι μπορω να βρω...

σκεφτομαι να κανω ενα "ψευτο-πατο" απο κατω ωστε να σηκωσω λιγο το υψος του χωρις να το βαρυνω πολυ,αλλα πρεπει να βρω με τι θα το κανω.πολλοι χρησιμοποιουνε πλαστικο πλεγμα χοντρο γιαυτο,οποτε μπορει να κανω κατι τετοιο αν βρω κατι αναλογο.αλλιως ισως με dow.

το κακο με το dow ομως ειναι οτι δεν θα εχει κυκλοφορια απο κατω του και μεσα του και ισως δεν βοηθαει να μη μενει στασιμο το νερο,που δεν θαναι και πολυ.

το αλλο θεμα ειναι με τον εξαερισμο και πρεπει να δω πως θα μπει ανεμιστηρακι να τραβαει αερα εξω, ωστε να υπαρχει υγρασια,αλλα να υπαρχει και εξατμιση για να μην πνιγονται τα φυτα στο νερο.

δεν εχω ξανακανει τιποτα παρομοιο,οποτε κιεγω τωρα θα μαθω καποια πραγματα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01598 seconds with 11 queries