Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 27-12-12, 16:17
Το avatar του χρήστη alchemist
alchemist Ο χρήστης alchemist δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-11-2012
Περιοχή: Ρεθυμνο Κρητη
Μηνύματα: 216
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά έκανες με το φωτιστικό. Τώρα για την εγγύηση που λες, κάνε μια αναγνωριστική μέσω τηλεφώνου. Πάρε ένα τηλέφωνο δηλαδή πριν ακόμη σου έρθει η απόδειξη και ρώτα τους για το πρόβλημά σου. Ρώτησέ τους για παράδειγμα να σου εξηγήσουν την διαδικασία και τον χρόνο που θα πάρει. Στο λέω αυτό γιατί μπορεί να σου πουν πως δεν ισχύει η εγγύηση για τα αναλώσιμα ή δεν ισχύει όλος ο χρόνος της εγγύησης. Δηλαδή αν έχει εγγύηση δύο χρόνια μπορεί τα αναλώσιμα να έχουν ένα χρόνο. Στο λέω αυτό γιατί στην Ελλάδα ζούμε και τα λαμόγια είναι πάρα πολλά. Το θέμα δεν είναι τόσο ώστε να βγάλεις άκρη και να μην πληρώσεις αλλά να κάνεις την δουλειά σου όσο πιο γρήγορα γίνεται. Επειδή τώρα εσύ δεν επείγεσαι τόσο, σαν ας πούμε να είχες ένα πρόβλημα με το φίλτρο σου (φτού φτού - ξου ξου) μπορείς να βάλεις πρόχειρα ένα απλό φωτιστικό φθορίου σαν αυτό που σου είπα πιο πάνω με μια λάμπα για φυτά και να περιμένεις μήπως και βγάλεις άκρη.
Aπα πα πα με το φιλτρο!!
Ναι ρε φιλε.. απο λαμογια..παμε καλα!!
δεν εχει κλεισει ακομα χρονο,ελπιζω να κανω δουλεια,αν
δεν θελουν να με καλυψουν μαλλον δεν θα με καλυψουν,θα προσπαθησω παντως...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εγγυησεις δεν καλυπτουν λαμπες. Αυτα ειναι αναλωσιμα.
Πριν την πεις σε καποιον, διαβασε την εγγυηση.

Επισης δοκιμασε να στριψεις λιγο τη λαμπα μεσα στα ακροφυσια, μηπως εχει ξεβιδωθει ή δεν κανει καλη επαφη.


Λαμπες με καταλληλο μηκος που κανουν για juwel ενυδρεια, υπαρχουν σε διαφορες μαρκες.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread....672#post510672
Delta το παιδι που μου πουλησε το ενυδρειο εχει αλλαξει ηδη μια φορα τη λαμπα με την εγγυηση..οποτε λογικα θα με καλυψουν!

Η λαμπα ειναι ενσωματωμενη με τον μετασχηματιστη
δεν κουναει,δεν ξεκουμπωνει..οποτε δεν μου κανει καμια αλλη λαμπα..
δεν εχει να κανει το μηκος!
Ειναι φτιαγμενη ετσι ωστε αναγκαστικα να παρεις τη "μαμα" λαμπα!
__________________
Αν τα λάθη μάς διδάσκουν, τότε έχω μια καταπληκτική μόρφωση!

Μανουσος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries