Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #71  
Παλιά 05-05-08, 18:37
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή

Καλησπερα σας
Χθες εκανα το τραπεζι στην κοκκινη ανεμωνη μου.Ειχα διαβασει οτι μπορουμε να ταισουμε με μικρα γαριδακια αρκει να τα τοποθετησουμε στα πλοκαμια της.Αρχικα ξεπαγωσα τα γαριδακια μεγεθους 0.5 εως 1 εκ. σε ενα πλαστικο ποτηρακι με λιγο νερο ενυδρειου.Το προβλημα ηταν οτι ολα τα πλοκαμια της τα ειχε μεσα,οποτε θα επρεπε καπως να την δελεασω.Εριξα λιγο ζουμακι μεσα στο ενυδρειο μηπως και το παρει μυρωδια.Ετσι και εγινε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα αρχισε να ανοιγει.Δεν περασε ενα λεπτο και ηταν εκει,ετοιμη και ανοιχτη για το τραπεζι.Το μενου ηταν σουσι-γαριδακια και φυσικα το ταισμα θα γινοτανε με τα παραδοσιακα κινεζικα ξυλακια .
Εκλεισα τους κυκλοφορητες,εστεισα την καμερα,(κερακια,λουλουδια,μουσικη,κλπ),πηρα τα ξυλακια και πιανοντας τα γαριδακια απ'το ποτηρι αρχισα να ταιζω το μωρακι μου στο στομα.Με το που ακουμπουσε η τροφη στα πλοκαμια της σαν να την χτυπαγε ρευμα και αμεσως στο σημειο εκεινο αρχιζε να κλεινει-παγιδευει και να τα πηγαινει προς το κεντρο που ειναι το στομα της.Τα δε πλοκαμια που δεν ειχαν τροφη ηταν τεντομενα προς αναζητηση νεας τροφης.Η ποσοτητα ηταν 4-5 γαριδακια και ο ογκος τροφης οσο ενα μπιζελι.
Για να μην γινομαι κουραστικος η ολη διαδικασια εχει καταγραφει σε βιντεο εκτος των ακαταλληλων στιγμων μετα το τραπεζι....
Οσο για το βιντεο επειδη με τα pc ειμαι αστα να πανε υπαρχει μονο στο αρχειο μου .Το σιγουρο ειναι οτι θα αγγαρεψω καποιoν να μου ανοιξει ενα λογαριασμο στο yt για να τα δειτε εκει ή ενα cd copy.Αξιζει...
Αυτα....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries