Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 28-11-12, 22:01
nikos962 Ο χρήστης nikos962 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα, απλά στο λέω για να μην μπλέξεις περισσότερο. Μακάρι να είχα στήσει το μεγάλο να σου έδινα το εσωτερικό από το μικρό αλλά έχω ψάρια μέσα. Αν θες πάντως σου δανείζω 15€ και όποτε έχεις μου τα δίνεις.
Σε ευχαριστω και παλι για τις καλες κουβεντες που μου ειπες!
τελικα με βλεπω για αυτο: Elite Jet Flo 100.παρενθεση το ενυδρειο μου ειναι 54L μηπως ειναι υπερβολη και πρεπει να παω για μικροτερο?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από polykarpos Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Νικολα επειδη ο συνδιασμος νερο και ρευμα ειναι ενας κακος συνδιασμος θα σου ελεγα (λογω επαγγελματος) οτι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι ενας συνδιασμος και των δυο συστατικων , συλικονη κ θερμοσυστελομενο. αφου το εσωτερικο δεν εχει χαλασει παρα μονο το εξωτερικο βαλε λιγη σιλικονη κ μετα φορα ενα μακαρονι και το ζεσταινεις , σαν δεσει το μακαρονι θα μεινει κ η σιλικονη μεσα. το να ανοιχτει το φιλτρακι , δεν ξερω γιατι πολλα ειναι εργοστασιακα σφραγισμενα κ εχουν λαστιχακια-τσιμουχες που σαν ανοιχτουν δεν μαζευονται. Επειδη με το ρευμα δεν παιζουμε ποσο μαλιστα μεσα στο νερο, ειναι καλο γενικα να ξερουμε αν στο σπιτι εχουμε ρελε διαροης. ποιο μελετημενα ειναι να βαζουμε ενα μετασχηματιστη 1:1 . ειναι σαν τους μετασχηματιστες που βαζουν στις ταμπελες (φωτεινες) εξωτερικου χωρου.
καλες επιτυχιες αλλα πανω απο ολα ασφαλεια!!!
Αδερφε συμφωνω μαζι σου οτι πανω απο ολα η ασφαλεια!!!!
Που βρισκω εναν τετοιο μετασχηματιστη, ποσο κοστιζει και φυσικα αν μπορω να τον λειτουργησω μονος μου?
Γενικα δωσε οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορεις!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos962 : 28-11-12 στις 22:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01528 seconds with 11 queries