Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 30-12-10, 15:42
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή

Έχω ένα χρόνο περίπου που ψάχνω για το νερό- δεν γίνεται τίποτα σας λέω....είναι και πολύ σκληρό και πολύ υφάλμυρο (αντίσταση στον θερμοσίφωνα αλλάζω ανα 5 μήνες... )
και το αποκορύφωμα είναι ότι η μέτρηση του νερού αλλάζει αν 2-3 μήνες....δεν είμαι για τέτοια....δυστυχώς
έχουν κι άλλοι Α.Ο. στην περιοχή και τα αναλώσιμα πάνε σαν τα πουκάμισα
-οι αποσκληρυντές παράγουν πολύ διαβρωτικό νερό αφού για να αφαιρέσουν ασβέστιο προσθέτουν νάτριο το οποίο ήδη υπάρχει μαζί με πολύ χλώριο

Στα 200 λίτρα πόσο νερό είναι "καλή αλλαγή" ???
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι νομοθετικές απαιτήσεις, όπως αυτές παρουσιάζονται στον σχετικό Οδηγό του ΕΦΕΤ, όσον αφορά την αποθήκευση των εμφιαλωμένων νερών.

Έχω ανεβάσει όλο τον Οδηγό, μιας και δεν μπορούσα να κόψω το κομμάτι για τις απαιτήσεις κατά την αποθήκευση (μου έβγαζε αλαμπουρνέζικα ιερογλυφικά), οπότε μπορούμε να ανατρέξουμε και στα υπόλοιπα θέματα του Οδηγού σχετικά με το εμφιαλωμένο νερό.
Πολύ χρήσιμο!!! αλλά...91 σελίδες ???

όταν έπαθες την ζημιά με τα ψάρια -απο τί το έπαθες?
εγώ σκεφτόμουν ότι θα ρίχνω στην φιάλη τα απαραίτητα χημικά θα περιμένω μιά δυό μέρες και μετά θα το ρίχνω στα ψαράκια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikrosaquaristas : 30-12-10 στις 15:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01845 seconds with 11 queries