Θέμα: BABY BOOM
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-11-10, 20:33
Το avatar του χρήστη kyriakosk
kyriakosk Ο χρήστης kyriakosk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-08-2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΠΟΛΙΧΝΗ
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή BABY BOOM

Γεννησαμεεεε!!!σημερα το μεσημερι καθως ηταν η ωρα για για να ταισω τα ψαρακια μου(ενα ζευγος μολυ και ενα κοπαδακι 5 ξιφοφορων)....ειδα κατι μικρες φατσουλες να ειναι κρυμμενες αναμεσα στα φυλα ενος φυτου που εχω στην επιφανεια του νερου(που δεν θυμαμαι πως λεγεται)στην αρχη νομιζα πως δεν ειδα καλα αλλα μετα ειδα αλλη μια πιο πισω και μετα αλλη μια να κολυμπα στα ανοιχτα!!ΣΟΚ...δε το πιστευα!αλλα ηταν αληθεια!ειναι 4 μικρα τα οποια νομιζω θα εχουν γεννηθει μπορει και μερες πριν και ισως δε τα βλεπα γιατι μου φαινονται οτι δεν ειναι ακριβως και νεογεννητα....ειναι μεν μικροσκοπικα...αλλα ισως εχουν καμια 2-3 μερες!μπορει να ειναι βεβαια τα μονα που επεζησαν....τελοσπαντων...αφου ειναι τουλαχιστον αυτα οκ...ειμαι χαρουμενος!απλα δε ξερω τι ακριβως ειναι.....ειναι απο το ζευγαρι μολυ η' απο τους ξιφοφορους?υποψην οτι το ενυδρειο μου λειτουργει εδω και 2 μηνες...και τα ξιφοφορακια μου τα πηρα απο εναν φιλο μικρα......ενω το ζευγαρι μολυ μεγαλο!και δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ηταν εγκυος...οι κοιλιες τους ηταν κανονικες!μια ομως ξιφοφορινα οι οποια κατακαιρους σαν να φουσκωνε η κοιλια της...νομιζω ομως οτι μεγαλωνε η' ειχε παραφαει!τελος...ειμαι επιπλεον χαρουμενος που μετα απο 2 μηνες λειτουργειας του ενυδρειου μου...υπαρχουν σωστες συνθηκες διαβιωσης για τα ψαρακια μου
ωστε να μπορεσουν και να γεννησουν!
ευχαριστω και φιλους απο εδω μεσα για τις συμβουλες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 11 queries