Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #71  
Παλιά 26-08-15, 12:00
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παιδιά δεν ξέρω από λίμνες και από βιολογικά υλικά για λίμνες, αλλά για ενυδρεία η ελαφρόπετρα θεωρώ πως είναι πολύ καλό υλικό , και η σχέση απόδοση/κόστος το κάνει άριστο και ασύγκριτο με οποιοδήποτε άλλο. Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει σε δικά μου αλλά και σε άλλα ενυδρεία φίλων που έστησα, από 30αρια έως και 500αρια με πολύ καλά αποτελέσματα, και συγκεκριμένα στα δικά μου με τα χρυσόψαρα αποδείχτηκε πως κάνει πάρα πολύ καλά τη δουλειά της.
Τώρα για λίμνες που σίγουρα τα σωματίδια που αιωρούνται στο νερό είναι πολύ περισσότερα από οποιοδήποτε ενυδρείο και οι ρύποι αρκετοί δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί η ελαφρόπετρα.
Οπτικά μου φαίνεται το ίδιο και απορώ πως μπορεί η ελαφρόπετρα να στομώνει πιο εύκολα από το Crystal Bio, για το εσωτερικό του ότι και να βλέπουμε δεν λέει κάτι, αυτό μόνο με εξειδικευμένες μετρήσεις μπορεί να αποδειχθεί. Από την άλλη όμως είναι πλέον γνωστό ότι οι εταιρίες ψάχνουν να δημιουργήσουν προϊόντα που πιθανών να υπάρχουν ήδη στη φύση έτοιμα αλλά για να έχουν να πουλήσουν κάτι δικό τους και μας τάζουν λαγούς και πετραχήλια και μας πουλούν φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Το ξέρετε πολύ καλά πως το Marketing πουλάει και τσατσάρες σε καραφλούς.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries