Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 22-05-11, 11:51
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παιδια τον εχω βαλει ολο το θερμοστατη μεσα στο νερο απο εκεινη τη μερα. Ηταν ορθιος εκει στη φωτο απλα για να βγει η φωτογραφια και να δειτε το ενυδρειο ωστε να μην ειναι μες τη μεση. Τον εχω στο μπροστα τζαμι του ενυδρειου, ωστε να ειναι ολος μεσα στο νερο διαγωνια...

Οταν μου λες delta66 οτι με 3 siporax να μην περιμενω και τιποτα σοβαρο τι εννοεις? Επρεπε να κανω κατι αλλο? Ε απο το ενα μονο siporax που ειχε το μικρο φιλτρο τωρα με 3 δεν ειναι καλυτερα?

Τsagos για το ενυδρειο που ειναι ανοιχτο θα φτιαξω ειτε πλεξιγκλας ειτε γυαλι και θα το κλεισω, απλα περιμενα και το φωτιστικο να ερθει ωστε να ξερω τι χωρο πιανει κλπ, ωστε οταν φτιαξω το τζαμι-πλεξι, να ξερω τι κενα θα του κανω ωστε να χωρανε το φιλτρο, να βγαινουν τα καλωδια κλπ...

Ακομα, για αυτο που μου λες οτι ο θερμοστατης ειναι μεγαλος για τα λιτρα εχεις απολυτο δικιο και το ξερω απλα τον εβαλα για
κρατησει θερμοκρασια προσωρινα οπως λεω και πιο πανω και δεν νομιζω οτι ενοχλει αφου δεν εχω ψαρια μεσα. Ο 25αρις που ειχα με το ζορι κραταγε 24,5 βαθμους και δεν εκλεινε και ποτε, ενω εγω τον εβαζα να παει 26...Σημερα - αυριο θα βαλω τον καινουριο θερμοστατη οπως λεω και πιο πανω, που πηρα των 75w.

Για το φωτιστικο τι γνωμη εχετε? Θα ειναι αρκετο για ευκολα και μετρια φυτα?

Θα ξανακανω μετρησεις σημερα και θα ανεβασω τα αποτελεσματα.

Οτι αλλο μου λετε...περιμενω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries