Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 10-05-19, 20:36
Το avatar του χρήστη Foccacia
Foccacia Ο χρήστης Foccacia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2019
Περιοχή: Πειραιά
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θελει κοπο θελει τρόπο. Πρεπει να πας σε ψαρια που μπορεις και οχι που θέλεις. Λατρευω τα pearl gourami αλλα δεν εχω πάρει γιατι το μεγαλύτερο ενυδρειο μου ειναι 80 λιτρα!

Φαίνεται οτι εχεις ριξει λεφτα και ειναι πολυ καλο που εχεις διαθεση να διορθώσεις τα λαθη.

Επειδη ειπες οτι κατεληξες σε φυτα, πες μας και τι μηπως καποιο δεν μπορεις να το βαλεις.

Υ.Γ Καλη η Roborock ε?


Xaxaxaxxa η roborock άξιζε κάθε € που πληρώθηκε.. είναι απλά τέλειο!!
Δεν έχω καταλήξει σε φυτά..
γενικά η φάση είναι η εξής..
πήγα αγόρασα ενυδρείο αγόρασα ψάρια και φυτά γενικά ότι μου άρεσε στο μάτι.. επειδή οι 2 πετ σοπαδες μου έλεγαν πως μπορείς να βάλεις ότι θες με ότι θες και όσα θες.. απλά και ωραία..
αργότερα ξεκίνησα διάβασμα και κατάλαβα πως έχω κάνει πολλά λάθη.. αποφάσισα να μην κάνω βιαστικές κίνησης σε αλλαγές παρά μόνο σε εξοπλισμό προς βελτίωση και να αφήσω να στρώσει η βιολογία.. τρέχει 2 μήνες μόνο.. ως τόσο διαβάζω για φυτά και ψάρια.. απο ότι έχω καταλάβει το μεγαλύτερο λάθος μου είναι τα καρχαριακια λόγο μεγέθους και οι καρδινάλιο λόγο πολύ διαφορετικού νερού.. και τα αγγελοψαρα που κανονικά πάνε κοπάδι και μεγαλώνουν πολύ αλλά οκ θεωρώ πως αν δεν προκύψουν προβλήματα επιθετικότητας και σαν ζευγάρι οριακά χωράνε.. πάντα υπάρχει περίπτωση να μεγαλώσει το ενυδρείου όταν και αν χρειαστεί.. ( θα προσπαθήσω να το αποφύγω γιατί πρέπει να ξυλωσω το γραφείο μου)..
Οποτε σκέφτομαι να προσθέσω αντίστροφη όσμωση να φτιάξω το νερό..
να μελετήσω παραπάνω για φυτά και ψάρια και μια μέρα να γίνει μεγάλη αλλαγή.. να φύγουν όλα τα ψεύτικα διακοσμητικά και να μπουν πέτρες ξύλα και αλλά φυτά που θα ταιριάζουν καλύτερα..
να φύγουν οι καρδινάλιο..
Με τα ζεμπρα ντανιο έχω στεναχωρηθεί.. δεν θα έβαζα μεταλλαγμένα ψαράκια γιατι έτσι βοηθαμε να συνεχίζεται.. αλλά και να τα δώσω το ίδιο δεν είναι; Καποιος αλλος θα τα πάρει.. το μόνο σίγουρο είναι πως απο εδώ και περα ότι μπαίνει θα είναι εντλεως φυσιολογικό.. ούτε μεταλλαγμένα ούτε αλμπινο.. προς το παρών δεν έχω τις γνώσεις να κάνω σωστά τις αλλαγες και θεωρώ πως είναι νωρίς για τόσο μεγάλη αλλαγή για την βιολογία μου..έχει περάσει πολλά.. και προσπαθεί πολύ τίμια να τα βγάλει πέρα.. οποτε σας ζαλίζω εσάς να μαζεύω πληροφορίες.. άπειρο διάβασμα κάθε μέρα.. και πράξω όταν θα νιώσω έτοιμος για τις αλλαγές χωρίς να κυνδινεψει κανένα Ψαράκι και το φίλτρο μου..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01692 seconds with 11 queries