Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-08-04, 21:30
asteris Ο χρήστης asteris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 265
Προεπιλογή Πλεκόστομος ο αμφίβιος...

Χτές το πρωί που ξύπνησα, με την τσίμπλα στο μάτι, πηγαίνοντας για τουαλέτα, παίρνει το μάτι μου ένα μαύρο αντικείμενο μπροστά από το μικρό ενυδρείο, πάνω στο γραφείο μου.

Δεν έδωσα σημασία και τελειώνωντας από τουαλέττα, ένα τέταρτο μετά (μαζί με ξύρισμα και ντούς για να μην αρχίσετε τις κακίες ...), μπαίνω στο γραφείο και ανακαλύπτω ότι το μαύρο πράμα ήταν ο μκρός πλεκόστομος που έριξε σάλτο έξω από το ενυδρείο.

Είχε γίνει κατάμαυρος και έμοιαζε με λαστιχένιος, δεν κουνιόταν και δεν έδειχνε σημεία ζωής. Τον πήρα στο χέρι και ήμουνα έτοιμος να τον ρίξω στην τουαλέττα, αλλά λέω, δεν τον βουτάω στο ενυδρείο, τι έχω να χάσω, το πολύ-πολύ να αρχίσει το "ύπτιο"...

Και μόλις τον ρίχνω μέσα, σαν τα καρτούν, ζωντάνεψε με την μία και πήγε και κρύφτηκε κάτω από το μοπάνι.

Όλη την ημέρα χτες έδειχνε αποχαυνωμένος, δεν κινιόταν καθόλου αν δεν τον πείραζες και έδινε την εντύπωση πως οδεύει για τον ψαροπαράδεισο. Από σήμερα το πρωί είναι μια χαρά, ξανάρχισε το σουλατσάρισμα και έριξε και ένα καλό φαί στις ταμπλέτες που του έριξα.

Έκατσε κοντά 20 λεπτά έξω από το νερό, λέτε να είναι αμφίβιος τελικά ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01464 seconds with 11 queries