Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #77  
Παλιά 17-04-10, 09:24
yiannossavva Ο χρήστης yiannossavva δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα στο κάνω πιο απλό γιατί τα προσωπάκια με την γλώσσα έξω υποδηλώνουν περιπέξιμο....Μπορώ και εγώ να κρατήσω 2-3 χρυσόψαρα σε ένα 200 ενυδρείο χωρίς φίλτρο, αντλία και χωρίς οξυγόνο και με φυτά. Μπορεί και να ζήσουν... Είμαι όμως σωστός? Πού κάνω λάθος? Γιατί αυτά δεν μπορεί να ισχύσουν σε μια τεχνητή λιμνούλα? Μπορεί εκεί έξω να ισχύουν όντως άλλες συνθήκες, αλλά τα κέρδη είναι αμεληταία. Οι κακές συνθήκες έχουν αντίκτυπο στην ανάπτυξη/υγεία του ψαριού. Στα ΚΟΙ αυτό είναι πιο σοβαρό, πιο εμφανές.

Γιάννο σου προτείνω ένα πράγμα. Αφού αισίως φτιάξω τη λίμνη μου, θα πάμε μαζί σε όποιο κατάστημα θέλεις να διαλέξουμε από ένα ΚΟΙ της ίδιας γέννας με τα ίδια γονήδια. Θα ξεκινήσουμε στην κατηγορία ένα καινούριο θέμα για την ανάπτυξη σου συγκεκριμένου ψαριού και στο κλείσημο ενός χρόνου θα κάνουμε μια ανασκόπηση ως προς την ανάπτυξη του. Με αυτό το "πείραμα" θα βγουν πολύ καλά αποτελέσματα. Τί λες?
Για ένα τέτοιο τεστ πρέπει να αφαιρέσω πολλά ψάρια από την λίμνη μου. Είναι ένα κομμάτι που συμφωνούμε. Δεν είπα ποτέ ότι δεν υπάρχει διαφορά στην ανάπτυξη ενός ψαριού σε σχέση με τον χώρο που του δίνετε.(περιλαμβανομένων και τον πολλών νούφαρων)
Δίνης χώρο στο ψάρι έχεις περισσότεροι ανάπτυξη.
Τώρα δημιουργείτε η εξής ερώτηση.
Τη θέλεις από την λίμνη σου?
Αν θέλεις μεγάλα ΚΟΙ που θα έχεις την αίσθηση ότι έχεις ένα ενυδρείο στην αυλή γίνεται.
Θέλεις μια ΛΙΜΝΗ με τα όλα της να σου προσφέρει φυσικότητα και ας μην έχεις τα τεράστια ψάρια?
Εγώ προτιμώ την φυσικότητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries