Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #74  
Παλιά 17-04-10, 08:12
yiannossavva Ο χρήστης yiannossavva δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia Εμφάνιση μηνυμάτων
κιτα μην πας μακρια η μακεδονια που ειμαι εγω ειναι γεματο τεχνιτες λιμνες χωρις αντλιες. Αλλα πολες φορες μπερδεβομαι οταν διαβαζω για τι μιλαμε! εγω χερω κρισταλινο νερο εχουν μονο τα ενυδρεια οι πισινες και τα ποταμακια με τρεχουμενο νερο. σε οσες λιμνες πηγα φυσικες η τεχνιτες ειναι απο λιγο ως και πολυ θολες. Και αυτο πιστευω χερεις γιατι; Γιατι ειτε φυσικη ειτε τεχνιτη δε παβει να ειναι μια μεγαλη γουρνα οπου ανεχετε να ζουν ζοντανι οργανισμοι απο φυτα ψαρια βατραχια μεχρι οπως ειπες και πουλεια ολα αυτα τα ζοντανα πλασματα οτι ακαθαρτο εχουν το ριχνουν μεσα της με αποτελεσμα να θολωνη και να ειναι και η ετια της αλγης σε καθε μορφη της. Οι λιμνες δεν εχουν ουτε καταραχτες ουτε ριακια που κανουμε εμεις. Εμεις κανουμε ενα ειδος ποταμολιμνης και αυτο ειναι αληθεια! Οσο για τα κοι και για τα χρυσοψαρα που βαζουμε δεν ειναι και πεστροφες; Μην τρελαθουμε; Αντεχουν μια χαρα!!!! ετσι και αλιος γιαυτο ειναι και ψαρια λιμνης! Γιατι αυτες τις συνθηκες θελουν! Αν τωρα θελετε να δωσετε χαρα τα ψαρακιασας βαλτε πολα φυτα και καντε ποιο μεγαλα βαθοι! Και μην τους βαζετε πλαστικα και καλοδια δεξια και αριστερα! Εγω παντος θα χερομουνα παρα πολυ αν μου δειχνατε τα ψαρακιασας και τα φυτα σας, ακομα και οτι αλο συμβενει στη λιμνη σας με πουλεια και εντομα! παρα να τσακονεστε
Μα Λίμνη για ΚΟΙ χωρίς bottom aeration drain, χωρίς αντλίες, χωρίς οξυγονώσει, και με φυτά?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries