Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 24-06-16, 10:10
Το avatar του χρήστη alexteo
alexteo Ο χρήστης alexteo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή Αρρωστος δισκος (Head stand)

Ο δεύτερος μικρός που έχει εισαχθεί στην καραντινα, την πρώτη μέρα είχε πλαγιά στάση , σήμερα ήταν όρθιος και κολύμβηση του κανονική σε όλη την καραντινα ,
Φώτα έχω κλειςτα , αλλα απο οςο βλέπω απο πανω ( διότι έχω κλειςει και το μπροςτινο τζαμί τα 2/3 του) τα χρώματα του ειναι μια χαρά ε,χει υποχωρηςει το μαυριςμα αυριο τελευταία μέρα τις θεραπείας και θα ακολουθήσω τις οδηγίες του φαρμάκου ,και θα ενημερώσω
Η ερώτηση που έχω ειναι η εξής , εάν ο δισκος που έχασα είχε την ασθένεια που μας είπε πιο πανω ο ο ΚΩΣΤΑΣ G. , σίγουρα έκανα λάθος θεραπεια και τον έστειλα , ομως ο δεύτερος δισκος με τα ίδια συμπτώματα με τον πρώτο , και που ακολούθησα την ίδια θεραπεια, χωρίς ομως αλατι και esha2000 που είχα στον πρώτο , αλλα κατευθείαν σε κουβα με bactopur για μπάνιο, και θεραπεια με το ίδιο φάρμακο στην καραντινα , δεν θα έπρεπε να τον στείλω και αυτόν ;;
Επιπλέον , έχω διαβάσει οτι δισκος με μαύρισμα και βλέννα ειναι βακτηριακή μόλυνση , η (στρεπτοκοκκικη λοίμωξη ) ειναι βακτηριακή ;;
Ώστε να ξέρω σε επόμενο τυχών προβλημα να κανω σωστή διάγνωση
Οςο αφορά το pigeon με το head standing, στο ενυδρειο πάει καλύτερα , το εξόγκωμα ομως πιθανόν να μεγάλωσε , εάν ειναι σίγουρη η διάγνωση που έκανε ο Κώστας , τον ευχαριστω και δεν τον αμφισβητώ , θα προχωρήσω σε θεραπεια το επόμενο διάστημα , με την φαρμακευτική αγωγή που μου συνέστησε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries