Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 13-06-08, 21:32
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή Νεος μονομάχος

Τον είδα σε ενα πετ-σοπ και έπαθα την πλάκα μου.Το χρώμα του ήταν μπλέ και είχε στις άκρες της ουράς λίγο κόκκινο.Τον πηρα λοιπόν.Το ενυδρειάκι που κατασκεύασε ο αδελφος μου έχανε νερό και δεν είχε κολληθεί σωστα.
Ξαναέκοψα τα τζάμια και έβγαλα την συληκόνη.Προς το παρόν είναι σε ενα 10λιτρο με λίγο κερατόφυλλο και άλλο ένα φυτό.Φωτισμό για προσωρινά έσπασα το καπάκι αφού μέτρησα της διαστάσεις ενός φωτιστικού γραφείου και περναει απο εκεί κατ'ευθείαν φως.Έβαλα ζελατίνη για να καλύψω και άνοιξα τρυπούλες για να πέρνει αέρα.Φίλτρο πήρα ενα που μου πρότεινε αυτός.Λίτρα/ώρα δεν ήξερε με αποτέλεσμα να είναι 700lt/h.Ευτυχώς εχει ρυθμιστή ροής.Δεν το δοκίμασα.Αν δεν κάνει θα ψάξω για κανένα πολυ μικρό του Πλυμμήρα στις αγγελίες.Ο μονομαχος μπήκε και αφού έκανα 1 ωρα προσαρμογή μιας και τον είχε σε θερμοκρασία 20βαθμών τον έβαλα με μια απόχη μέσα.Θερμοστάτη δεν τον θεόρησα αναγκαοτατο αλλά για πρωσορινά έχω εναν 100αρι(είναι λίγο μεγάλος αλλά αυτόν βρήκα).Έχω βάλει μια πετρούλα μέσα που την βγάζω τώρα για να δω αν είναι ασβεστολιθική.Το όνομα του μονομάχου είναι Σοφοκλής και φωτογραφίες θα εχετε απο αυριο.
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries