Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 17-01-21, 22:50
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεμη σιγουρα δεν ειναι υδρατμοι απο τη διαφορά θερμοκρασίας?

Δυσκολη περιπτωση εαν ειναι διαρροη δε ξέρω τι θα εκανα, μαλλον θα πηγαινα σε ολικη επισκευή ή θα το έβλεπα σαν ευκαιρία για αναβάθμιση.
Ναι Στεφανε δεν ειναι υδρατμοι στανταρ..μιλαμε για διαρροη σταγονα στα 2 λεπτα..εχω σιλικονη ενυδρειακη ευτυχως οποτε θα κανω μια αποπειρα να κατεβασω σταθμη κι επισκευη βγαζοντας την παλια σιλικονη μονο στο σημειο αυτο κ προσθηκη νεας..το καλο ειναι οπως ειπα κ πριν, ειναι ψηλα οποτε θα μπορει να λειτουργει το ενυδρειο για 2-3 μερες μεχρι να στεγνωσει η σιλικονη..και καλη μου τυχη
Ξερεις πως αλλιως θα το ασφαλιζα 100% ; με αλουμινογωνια απ εξω, αλλα μετα ποιος ξερει πως θα δειχνει και πρεπει να γινει κι απ τις 2 μεριες.
Πολυτελεια η αναβαθμιση στην παρουσα φαση
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έπαθα πριν κάνα 3μηνο στο Rio 125 μου που έτρεχε από το 2008, η διαρροή άρχισε όμως από πολύ χαμηλά και δεν υπήρχαν περιθώρια για διορθώσεις. Στημένο και φουλ φυτεμένο ενυδρείο, με ψάρια και σαλιγκάρια μέσα, που χρόνος. Έτρεξα και πήρα ένα ίδιο Rio 125, το έβγαλα πάνω στο έπιπλο του και ξεκίνησα τις μεταφορές. Πρωί το ανακάλυψα, μέχρι το απόγευμα ήταν όλα κομπλέ στη θέση τους.
Και τυχερός στάθηκα που συνέβη μέρα που είχα ρεπό..
Τι τραβηξες κι εσυ...κι εχανε απ το 2008;
__________________
Θέμης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis_aqua : 17-01-21 στις 22:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries