Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 24-08-16, 15:03
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Δεν πυροβολούμε κανέναν φίλε μου, μην ανησυχείς
Κεφάλια παίρνουμε μόνο (Αστειεύομαι)
Πες μου σε παρακαλώ διαστάσεις του ενυδρείου, μας ενδιαφέρει το μήκος, είναι σημαντικό για τα ΤΕΤRA.
Το CAE (Chinese Algae Eater) θα σου πρότεινα να το βγάλεις, εκτός από διαολόψαρο και πειραχτήρι θέλει πιο μεγάλο χώρο γιατί μεγαλώνει,
και μη φανταστείς πως τρώει ιδιαίτερα άλγη, το όνομα έχει μόνο, δεν είναι από τα καλύτερα αλγοφάγα.
Αν έχεις άλγη, είναι καλύτερα να βρεις την αιτία του προβλήματος ή βάζεις μερικά σαλιγκαράκια Ramshorn και τη ξεχνάς, πολλαπλασιάζονται βέβαια αρκετά, αλλά προσωπικά μου αρέσει να τα βλέπω, ειδικά όταν ξέρω πόσο ευεργετικά είναι στο περιβάλλον και ότι μου κάνουν πιο ξεκούραστη την ενασχόληση.
Βάλε και καμιά φωτογραφία να δούμε καλύτερα.
Επίσης να μας γράψεις μετρήσεις , NH3/NH4 , NO3 , NO2 και επειδή τα ΝΕΟΝ TETRA θέλουν μαλακό και όξινο νερό θα πρέπει να μετρήσεις PH , GH & KH.
Αυτά τα λίγα
------------------------
Ακυρο για τις φωτογραφίες
-----------------------------
Αυτό το τεστ για την αμμωνία δεν το έχω και τόσο σε υπόληψη, και το φοβάμαι, αν το ενυδρείο σου έχει στρώσει και είσαι τακτικός στις ρουτίνες σου δεν χρειάζεται να το έχεις μέσα, περιοδικά μπορείς να ελέγχεις , αλλά με υγρά τεστ, τα υπόλοιπα δεν είναι αξιόπιστα, και αυτό ισχύει για όλα τα τεστ
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02025 seconds with 11 queries