Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 26-02-11, 17:29
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikrosaquaristas Εμφάνιση μηνυμάτων

ο άλλος φίλος που λέει "όπως και στα μωρά"
ας μάθει-αν δεν το ξέρει,αλλιώς ας θυμηθεί, ότι ο γυναικολόγος συστήνει εξετάσεις στο ζευγάρι-ρωτάει ιστορικό κλπ
υπάρχουν παθήσεις που το άτομο θα υποφέρει σε όλη του τη ζωή....
και δεν είναι υπευθυνο αφού μπορείς να το προλάβεις να φέρεις στον κόσμο ένα παιδί με σύνδρομο ντάου
και άλλα πολλά

και για να το τραβήξω στα άκρα..............υπάρχουν άνθρωποι με νοητική υστέρηση
και βέβαια έχουν δικαίωμα στον έρωτα
είναι όμως σωστό να κάνουν παιδιά?

πρέπει να είσαι ο θεός για να τους αποτρέψεις?

τελικά μήπως η μοιρολατρία είναι πάθηση κι αυτή?
φυσικά και αποτρέπεις απο ένα ζευγάρι με σύνδρομο ντάουν να γονιμοποιήσει..
Όμως αποτρέπεις σε κάποιον που έχει κληρονομήσει διαβήτη απο τον πατέρα του πχ να το κάνει?αποτρέπεις να γονιμοποιήσει ένα ζευγάρι επειδή ο πατέρας έχει 1 πόδι ή δεν έχει μαλλιά?
Αποτρέπεις επειδή έχει καρδιοπάθεια?
Αποτρέπεις επειδη θες γαλανά μάτια πχ ενω οι γονείς έχουν και οι 2 καφε?
Φυσικά και θα προτείνεις την γνώμη σου,αλλα σαν 3ος που είσαι σε αυτό το θέμα,είναι δουλειά το ζευγαριού (ιδιοκτήτη σκύλων που τα προορίζει για αναπαραγωγή) το τι θα κάνει..
Προσωπικά,αν οντως υπήρχε ένα σοβαρό πρόβλημα στον σκύλο δεν θα μου περνούσε καν απο το μυαλό να τον αναπαράγω..Όμως εφόσων είναι υγιές το ζεύγος,εφόσων ΜΠΟΡΩ να τους παρέχω κατάλληλες συνθήκες,εφόσων θα επιλέξω ανάδοχες οικογένειες απο πολυ πιο πρίν(και αφου φυσικά τους έχω τσεκάρει ωστε να είναι κατάλληλοι),εφόσων βγάλω υγιεί ζώα τα οποία δεν θα υστερούν σε τίποτα απο σκύλους με πρωταθλητές γονείς(παρα μόνο του οτι τα δικά μου δεν θα γίνουν πρωταθλητές),τοτε λογικά μπορώ να τα αναπαράγω.Φυσικά και θα δεχόμουν κουτάβια πίσω..Σαν παιδιά μου θα ήταν στην ουσία,ίσα ίσα δεν θα μπορούσα να τα αποχωριστώ με τίποτα..
Η Μητέρα Τερέζα λοιπόν μεγάλε,δεν πρέπει να βάζει ΌΛΟΥΣ τους ιδιότες στο ίδιο τσουβάλι
__________________
το 120 λιτρό μου
 
Page generated in 0,01608 seconds with 11 queries