Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 23-10-21, 11:44
Πιλου Ο χρήστης Πιλου δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2021
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Η φωτό είναι παλια όποτε μη δίνεται πολύ βάση, αυτές που έχω βάλει είναι τωρινές όπου θα δείτε πως γίνεται χαμος.
Εμένα για καφέ άλγη μου φαίνεται αλλά δεν είμαι και σίγουρη γιατί το ενυδρείο είναι στρωμένο κ μαλιστα λειτουργεί 3 χρόνια, και πρόσφατα άλλαξα και φωτισμό και έβαλα λεδ.
Να πω την αλήθεια αυτό το πρόβλημα με τα νιτρικά το έχω καιρό, ένα κάνω αλλαγές 30-40% εβδομαδιαίως αλλά δεν φαίνεται να πέφτουν με τίποτα! Αμωνία και νο2 είναι μηδενικά.
Ότι έχω μέσα είναι φυσικό (φυτά, ρίζες κλπ) εκτός από ένα διακοσμητικό που έχω για την αεραντλία και μια βάρκα.
Το φως είναι led T8 super bright από ότι γράφει πάνω η συσκευασία, αυτό μου είχαν δώσει από το πετ σοπ για το συγκεκριμένο ενυδρείο, λέτε να με δούλεψαν;
Κυκλοφορία δεν ξερω να σας πω γιατί το φίλτρο δεν είχε καμία πληροφορία, το κουτί αγοράς και στο σάιτ δεν αναφέρεται κάτι. Είναι αυτό εδώ, και έχω αλλάξει μόνο την λάμπα όπως σας είπα https://www.petsupermarket.gr/enydre...4led-set-black
Ψάροσύνθεση δεν Ξερω αν παίζει ρόλο, αλλά έχω 10 danio zebra, ένα πλεκο και 5 γατοψαρακια corydoras
Ξέχασα να σας πω και λίπασμα, βάζω το sera Florena εβδομαδιαίως σε κάθε αλλαγή νερού.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DB2DF00B-5EA2-4EE9-AABA-6E3901F3F779.jpg
Εμφανίσεις:  180
Μέγεθος:  101,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  77AA9ADE-90E9-4872-96DE-0A25D15779F8.jpg
Εμφανίσεις:  170
Μέγεθος:  70,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 12 queries