Θέμα: Φωτισμός
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 20-04-13, 08:25
g81gr Ο χρήστης g81gr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: heraclion crete
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akakios Miskos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλεγα να τα κολλήσω με σιλικόνη απευθείας πάνω σε πολυκαρβουνικό....λες να έχω θέμα και να είναι απαραίτητη η ψύκτρα??...που την βρίσκω αυτήν?


Θα το προτιμήσω με 6500Κ γιατί έρχεται και πιο κοντά στο φυσικό φως της μέρας!


Είσαι σίγουρος πως η λεντοταινία θα κάνει δουλειά? Το φως της θα φτάνει στον πάτο? Στο ρωτάω αυτό γιατί έχω μαύρο χαλίκι και είναι λίγο σκοτεινά τα πράγματα στο ενυδρείο μου......θέλω να πω πως δεν έχω κάποια σχετική αντανάκλαση από τον πυθμένα.
στην πρώτη ερώτηση. Τα λεντ αυτά θέλουν άμεση επαφή με ψύκτρα. Η καλύτερη ψύκτρα που έχουμε βρει είναι ο σιδηρόδρομος της κουρτίνας (Η καλύτερη ιδέα της χρονιάς από τον Bebisnet) εμείς εκεί τα βιδώσαμε και βάλαμε και κόλλα θερμοαγώγημη από υπολογιστή. Οχι σιλικόνη, γιατί δεν ξέρω αν θα ξεκολλήσει λόγω της αλλαγής στη θερμοκρασία.

Το μπλε είναι ένα φως που φτάνει σε μεγάλο βάθος γι αυτό τα κοράλια θέλουν μπλε. Κάνε δοκιμή, βάλε 1 μέτρο αν δεν σε ικανοποιεί, βάζεις και δεύτερο. Αλλά εφ όσων πας σε moonlight η λογική μου είναι ότι θέλεις κάτι μπλε ίσα ίσα να αχνοφαίνετε, γιατί αλλιώς μπορεί να στρεσσάρεις τα ψάρια.
__________________


Πωλούνται κλαδέματα!!! A this, last yearr!!!
Τώρα πωλούνται Apple snails!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries