Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 21-01-19, 16:18
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Γεια σου Ντίμη. Θα σας δω και απο κοντα στη πιτα, σε ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα.


Καλησπερα Νίκο !
Παράθεση:
Nαι η άσπρη άμμος δεν πάει, κάνει πολυ αντίθεση. Θα δω μηπως βρω πιο μπες και πιο λεπτη
Προσεξε με την αμμο, επειδη ειναι ψιλοτερη απο το χαλικι θα παει κατω στο υποστρωμα, φροντισε να κρατησεις ωστε πριν βγαλεις τις τελικες φωτος να την ανανέωσης. Ακομα πειραματιζομαι με το βυθο, θα το πετυχω που θα παει

Οι bucephlandra γιαυτο το ενυδρειο τις θεωρω μεγαλες, και δεν μπορεις να τις κλαδεψεις ωστε να ταιριαζουν καπως καλυτερα στο μεγεθος του ενυδρειου.
Κι εγω το παρατηρησα αυτο. Μια λυση ειναι να μπουν πιο βαθια αναμεσα στις πετρες ωστε να εξεχει η κορυφη μονο
ΘΑ σου προτεινα να παιξεις περισσοτερο με το hard scape παρα με τα φυτα.
Ναι αλλα θελει και φυτα, γιατι αν κυριαρχει το hardscape θα επισημανθει.

Θελει και αλλο βαθος... Δεν εχει τελειωσει ακομα Νικο. Φαντασου οτι πισω θελω να δημιουργησω ενα πυκνο χαλι απο Eleocharis , στη γωνια Blyxa και μετα να βαλω το υπολοιπο hardscape, δηλαδη τα μικροτερα ξυλα που θα προσομοιαζουν
ενα δασος. Η προοπτικη θα επιτευχθει με καποια τρικ στη φωτογραφιση, οπως για παραδειγμα το "καψιμο" με δυνατο backlight φωτισμο του σημειου στο κεντρο, ωστε να ""χαθει " ο οριζοντας. Καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου αλλα θα με παει και το ενυδρειο μονο του. προς το παρον περιμενω τα εργαλεια 9ψαλιδια, τσιμπιδες κλπ) γιατι με τις χερουκλες μεσα, παω να φτιαξω κατι και χαλαω κατι αλλο.


Μεγαλα φυτα μπροστα, πισω τα πιο μικρα, ομοιως πετρες και ριζες, ετσι θα κερδισεος λιγο βαθος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01800 seconds with 11 queries