Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 17-11-12, 03:30
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Να πω και εγω τι εχω δει και μια απορια. Εχω δυο ανκιστρους τον Αρη και τη Μαγδα. Και τα δυο ειναι δωρεα απο συνχομπιστεσ, ομως ο Αρης παροτι εχει βγαλει κερατα και μαλιστα πολλα (βρισκει σταστερια ο καημενοσ )και ειναι και καρπερος αποτι μουπε ο δοτης -3 γενες-, ειναι 10cm το παρα πολυ. Η μαγδα πτην αλλη....ειναι νταρντανα μαλλον, ειναι κοντα στα 15 cm, εμφανως πολυ μεγαλυτερο απτο αρσενικο, ειναι φυσιολογικο αυτο;; Δεν παιζει ναναι αλλο ειδος παντως αποτι εχω δει sp3 ειναι και τα δυο. Εγω απο συμπεριφορες εχω παρατηρησει τα εξης. Το αρσενικο στην αρχη ετρωγε τρελο κυνηγι απτο θηλυκο (το οποιο μπηκε δευτερο στο ενυδρειο)πλεον ομως εχουν αντιστραφει οι ρολοι, και με εξαιρεση μια φορα που τα πετυχα κατω απο μια ριζα να κανουν κυκλους γρηγορους μεταξυ τους, το θηλυκο αποφευγει το αρσενικο. Κυνηγητο αλλα ως εκει.
Επισης....τι τα ταιζετε; Δοκιμασα καροτο βρασμενο σε νερο με λιγο σκορδο, το αγνοουν τελειως. Αγγουρι το πλησιασαν αλλα οχι τρελα πραγματα. Μονο ταμπλετες τρωνε αλλα δεν θελω να τους δινω συχνα και ψαχνω εναλακτικες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries