Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 25-10-07, 16:30
infer0s
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Λοιπον εβαλα την αμμο σημερα και εχει θολωσει το νερο παρα πολυ,περιμενω τωρα να κατσει σιγα σιγα και μου φενεται οτι πρεπει να παρω ενα ακομα σακι,εχω πιξει τωρα 3Χ 9κιλα σακια caribsea live sand και θα παω να παρω ενα ακομα που πιστευω να ειναι αρκετο.Εκανα και μια ερευνα αγορας για εξτρα φιλτρο και θελω παλι να ρωτησω ποιοσ συνδυασμος ειναι καλυτερος,εχω το fluval 205 ως βιολογικο που ειναι σχετικα μικρο αλλα οπως ειπα θα βαλω 20 κιλα βραχο σιγουρα οποτε πιστευω οτι ωσ χημικο θα κενει την δουλεια του με επαρκεια και λεω να παρω και ενα φιλτρο uv και ενα skimmer αργοτερα,η μηπως να παρω ενα μεγαλυτερο φιλτρο και να μην παρω το uv και να εχω ενα μεγαλο και καλο χημικο φιλτρο?
-------------------------
Α και η ποιο συμαντικη ερωτηση απ'ολες,εψαξα για σωληνες γωνιες και Τ pvc για την κατασκευτη της εξεδρας που θα ακουμπησει ο βραχος,αλλα δε μπορεσα να βρω τοιποτα παρα μονο τεραστιους σωληνες και γωνειες και πηγα σε praktiker και μαγαζια με υδραυλικα στη γυρω περιοχη!Ξερει κανεις που μπορω να βρω σωληνες και τα σχετικα μικρου μεγεθους?Θελω να βαλω το βραχο το Σαββατο και πελαγωσα τωρα που δε μπορω να βρω τα υλικα για να ετοιμασω την εξεδρα εγκερως!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη infer0s : 25-10-07 στις 16:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01684 seconds with 11 queries