Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #365  
Παλιά 30-09-16, 16:29
Το avatar του χρήστη leonardos
leonardos Ο χρήστης leonardos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2015
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα είναι......καλοδουλευτο!!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από revolution1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο ρε φίλε αντε με το καλό άλλη ατυχία να μην σε βρει..!
Λεο τα μπουκάλια με τα ζουμιά που έχεις δίπλα πως ρίχνουν τα υγρά στο ενυδρείο.. Εννοώ ότι αφού είναι πιο χαμηλά πως πέφτουν μέσα τα υγρά?
ευχαριστω πολυ παιδια αντε να δουμε γιατι μεχρι τωρα....

Αρη εχω σαμπ απο κατω οποτε καταλιγουν εκει δεν τα στελνω κατευθιαν στο ενυδρει! εχω βαλει στο συστημα του ορου οποτε οταν θελω να συμπιροσω απλα ανοιγω λιγο την "βανουλα" και ριχνω σταγωνα σταγωνα μεχρι να βαλω οσο θελω, καθε μπουκαλι το εχω ογκομετρισει και εχω σιμειωσει καθε 100ml.

τωρα οσο για σενα επειδη δεν εχεις σαμπ θα προσπαθουσα να τα βαλω (προφανος) καπου απο πανω απο το ενυδρειο (ενα ντουλαπακι ισος που ενδεχομενος να σου φανει πολυ χρισημο) και θα τα ερηχνα πανω σε καποιον κοικλοφωριτη ετσι ωστε να ανακατευτουν καλητερα και ποιο αμεσα με το συστημα και να μην στρεσαρουν τους οργανισμους (παντα σταγωνα σταγωνα)
-------------------------
αααα μπορει να σε μπερδεψε ενας χοντρος σωλινας πισω απο τα μπουκαλια!!! αυτο ειναι μια πατεντα που εχω κανει για προσαρμογη σε νεους οργανισμους που θα μπουν στο ενυδρειο και απλα δεν το εβγαλα (μιας και τα ψαρια δεν ηρθαν)
ετσι για την ιστορια να το πω και αυτο, αν και δεν ειναι κατι φοβερο, εγω ειμαι απλα τεμπελης και βαριεμε να ριχνω ποτιρακι ποτιρακι νερο. εχω φτιαξει με σωλινα ενα π, με προεκτετεμενο το ενα ποδι (του π προφανος) και απο μεσα περνανε 3 συστηματα ορου. οποτε παιρνει νερο απο πανω και το ριχνει στο σαμπ. στο σαμπ βαζω με κλειστα φωτα τις σακουλες με τα ...ψαρια και το βαζω να ριχρει σταγωνα σταγωνα οποτε μεχρι να κλεισουν επανω τα φωτα ο εγκλιματισμος εχει γινει και τα ζωντανα ειναι μια χαρα με διαρκεια εγκλιματισμου 2-3-4 ωρες μπορει και παραπανω χορις να εχω κανει τπτ. τελος αφου τα βαλω στο ενυδρειο ανοιγω και τα φωτα του σαμπ, οποτε ουτε γατα ουτε ζιμια!!! χαχαχα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leonardos : 30-09-16 στις 16:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01603 seconds with 11 queries