Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 12-01-06, 00:53
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

βάλε το ψάρι κάπου που έχει ζέστη.! τί θέρμανση έχεις στο σπίτι, αν έχεις καλοριφέρ βάλτο κοντά ώστε να κρατάει μια καλή θερμοκρασία. άλλαζε νερό κάθε 3 μέρες το λιγότερο σε θερμοκρασία ίδια με αυτή της γυάλας, ρίξε βιταμίνες, βιταμίνες έριχνα της sera απο μια σταγόνα στα 2 λίτρα. εγώ έκανα αυτά και ένας μονομάχος που ήταν σε αυτή την κατάσταση ανάκαμψε πλήρως και τώρα είναι καλύτερα απο ποτέ.!! εδώ και μια εβδομάδα έχω πάρει έναν απο κάποιον άλλο κάνοντάς του τα ίδια πράματα μπάς και σωθεί.
ένα ακόμη που μου είχαν προτείνει και το έκανα ήταν να βάλω μια θυληκιά απο δίπλα του να κοιτάει. μπορεί να τον βοήθησε καί αυτό. ήταν βλέπεις ένας επιπλέον λόγος να αποκτήσει ενδιαφέρον για την ζωή και να ζήσει.!
θα ταΐζεις λίγο για να μην βρομίζεις το νερό. τα flakes που ταίζεις είναι για μονομάχους ή για όλα τα ψάρια.? να ξέρεις ότι οι μονομάχοι δεν είναι παμφάγοι αλλα σαρκοφάγοι. καλό θα ήταν να ταΐζεις σκουλικάκι, και ας είναι και αποξηραμένο.
αυτά και εύχομαι να πάνε όλα καλά και να σωθεί το ψαράκι. όπως είπαν και τα παιδιά παραπανω οι μονομάχοι δεν ζούνε και πάρα πολλά χρόνια, στα δύο τους χρόνια έχουν ήδη γεράσει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries