Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-03-17, 14:51
Το avatar του χρήστη kostasgnc
kostasgnc Ο χρήστης kostasgnc δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-03-2017
Περιοχή: Κεντρική Μακεδονία
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αν και οφείλω να πω οτι απογοητεύτηκα. Πολύ σωστή διόρθωση του φίλου μας σχετικα με την ονομασία του ψαριού. Το οποίο συγκεκριμένα κάθεται ακουνιτο 3-4 μέρες, μόνο μία φορα έφαγε και δν απλα κουνιέται δυστακτικά.
Παρεμπιπτόντως στο μαγαζί που τα είχα δει και μου άρεσαν ενω ήξερε τι ψάρια έχω μέσα τον ρώτησα θα έχω κανενα θέμα χωράνε, πρέπει να είναι κοπάδι? Όχι μου λέει κανενα πρόβλημα και το βλέπω μόνο του δείχνει πολυ στρεσαρισμένο και σκεφτόμουνα να πάρω αλλο ένα για ''παρέα''. Τώρα όσον αφορά τα άλλα ψάρια που υπάρχουν μέσα είναι επιλογή απο τις συμβουλές των εμπόρων διασταυρώνοντας πάντα τις απόψεις και οφείλω να ομολογήσω οτι έχω μείνει άφονος που μου είπατε ότι δν ταιριάζουν τα ψάρια μεταξύ τους. Έκανα μία γενναία αλλαγή νερού (γύρω στο 80%, Το ξέρω ότι δν πρέπει πάνω απο το μισό ποτέ αλλά το νερό είχε γίνει πορτοκαλί, Φαντάζομαι λόγω υπερταίσματος) μετά απο 3 μέρες χωρίς τάισμα όπως μου είπαν πήγα για τσεκ το νερό και μου λέει ντάξει καλό είναι απλά χαμηλά νιτρικά αυτο μόνο και τον ρωτάω μπορώ να προσθέσω κάτι άλλο, μου λέει ειναι λίγο επικινδυνο αλλα δν πιστεύω να έχεις πρόβλημα και έβαλα άλλη μια μελανοταινία το αγγελόψαρο και το roseline . Και νευριάζω που δν ξέρω τπτ για το νερό μου πέρα απο την θερμοκρασία. Μπορώ απο κάπου να αγοράσω αυτά τα 'τεστάκια ' ? Α και κάτι τελευταίο το φίλτρο σε τι λειτουργεία να το έχω.? Προς το παρόν οξυγονόνεται με το σωληνάκι παίζει ρόλο αυτό ?
To στρώσιμο του ενυδρέιου έγινε κανονικά νομίζω το είχα δούλευε για περίπου 15 μέρες με αντιχλώριο και την βιολογία.
Σαν εμπειρότεροι εσείς τρ τί θα μου συμβουλεύατε για να διορθωθεί κάπως η κατάσταση ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries