Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 05-04-17, 03:57
Το avatar του χρήστη Dimitra_
Dimitra_ Ο χρήστης Dimitra_ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2017
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 783
Exclamation

Κωστα, το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο.Αυτο νομιζω το εχεις καταλαβει απο οσους σου εχουν απαντησει.

Αλλα ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.

Ναι, οι πετσοπαδες σου πουλανε λαθος συνδιασμους ψαριων για να πεθανουν τα ψαρακια σου λογω λαθος συνθηκων νερου με αποτελεσμα να παρεις φαρμακα για να αποτρεψεις το θανατο των υπολοιπων ή τελικα αλλα ψαρακια.

Κατα δευτερον η πληροφορηση γινεται μεσω βιβλιων, εγω τουλαχιστον, παρολο που ειμαι φοιτητρια σαν και εσενα, ετσι εμαθα καποκα πραγματα. Και τα υπολοιπα μεσα απο την εμπειρια μου αλλα και αγαπημενα επιστημονικα αρθρα που μπορεις να βρεις στο google.

Το να αμφισβητεις ολους εμας που θα σου πουμε οτι τα ψαρακια σου δεν ταιριαζουν, οτι δεν χωρανε ρε αδερφε, μου φαινεται παραλογο.
Γιατι δεν αμφισβητεις τον πετσοπα, που εχει καποιο κερδος αλλα εμας που απλως προσπαθουμε να βοηθησουμε;

Σε παρακαλω, ειμαστε η γενια της τεχνολογιας αν θεωρεις οτι τα βιβλια ειναι αναχρονιστικη μορφη γνωσης -και ισως ακριβη- κανε απλα μια αναζητηση στο google για το τι μεγεθος φτανουν τα ψαρακια σου, και νομιζω θα καταλαβεις τι εννοω.

Εγω προσωπικα ειχα ενα πακου για τεσσερα χρονια, οταν μου τον εφεραν ηταν 4 εκατοστα ξερεις ποσο εγινε; 50 εκατοστα

Αυτο στο λεω για να καταλαβεις ποσο μεγαλωνουν...

Με το να τα περιοριζεις σε τοσο μικρο ενυδρειο το μονο που θα καταφερεις ειναι να παθουν νανισμο. Αν ζησουν...

Τα ψαρακια μπορεις να τα χαρισεις ειτε να τα πουλησεις , εδω, βαζοντας αγγελια ειτε σε δεκαδες ομαδες στο facebook που σιγουρα εχεις προσβαση.
Να εισαι σιγουρος οτι θα γινουν αναρπαστα.

Στο ενυδρειο σου βαλε guppy μαζι με τους ξιφοφορους που εχεις και φυτεψε το ( φυτα χαριζονται ή μπορεις να βρεις σε πολυ χαμηλες τιμες) , με αυτα τα δεις γεννες και θα δεις οτι κι αυτα ειναι πανεμορφα..

Δεν ειναι θεμα αισθητικης ο συνδιασμος των ψαριων που θα βαλεις. Δεν εξαρταται απο εσενα το τι θα βαλεις αλλα απο το τι διαθετεις (ενυδρειο-λίτρα).

Με εκτιμηση παντα,
Δημητρα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries