Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 28-03-17, 16:05
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasgnc Εμφάνιση μηνυμάτων
Mα μετά απο 1 μήνα βλέπω χαρούμενα ψαράκια να κολυμπάνε να τρώνε και να είναι όλα καλά. Έχω φωνάξει και 2 φίλους που είναι πολύ πιο έμπειροι απο μένα μου είπαν ίσως είναι πολλά αλλά εφόσον κοιλούν όλα ομαλά μην τα βγάλεις. Κάνω τεστ το νερό μου λένε έχεις το τέλειο νερό. Κάνω μία αλλαγή τις 15 μέρες ούτε θολώνει το νερό ούτε άλγη υπάρχει τπτ. Κανένα απο τα ψαράκια δεν είναι στρεσσαρισμένο ακόμη και το roreline που είναι μόνο του κολυμπάει μια χαρά. Έτσι και αλλιώς τα χρυσόψαρα βρίσκονται στο βυθό, οι ξιφοφόροι πάνω πάνω και στην μέση τα άλλα και αξιοποιειται πλήρως όλος ο χώρος του ενυδρείου οπώτε θεώρησα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.
Αυτο που λένε οι πετσοπάδες ισχύει.? Γιατί έχω ρωτήσει πολλές φορές πόσα ψάρια μπορώ να βάλω και μου λένε αυτό με τα εκατοστά/λίτρο.
Το θεμα στο εχει αναλυσει ο Τακης στο προηγουμενο θεμα. Για τις συμβατοτητες, θερμοκρασιες, πεχα κλπ
Γραψε μας τα αποτελεσματα των μετρησεων.

Οχι δεν ισχυει αυτο με το 1 εκ ανα λιτρο.
Υπαρχουν ψαρια που σε 1 εκ μηκος εχουν αλλο βαρος απο αλλα ψαρια.
Δεν υπαρχει μονο το μηκος σαν διασταση. Υπαρχει και το παχος και το υψος.
Ολα τα ψαρια δεν εχουν ιδιο παχος και υψος.
Πχ δεν μπορει 1 εκ μηκος ενος καρδιναλιου να εχει το ιδιο βαρος με 1 εκ απο ενα δισκο που ειναι πλατυ και παχυ ψαρι.
Υπολογισε επισης οτι τα ψαρια σου δεν ειναι τελικο μεγεθος. Καποια ειναι μωρα ακομα (πχ χρυσοψαρα).

Επισης δεν εχουν τις ιδιες απαιτησεις σε διατροφη ψαρια με ιδιο μηκος. Το ειδος και η ποσοτητα της διατροφης δεν ειναι παντα ιδιο σε ψαρια ακομα και με το ιδιο βαρος.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries