Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 07-05-16, 18:19
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Να ΄σαι καλά Βαγγέλη!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από baggelis- larisa Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ηξεα οτι τα julies ειναι τοσο σπανια!γενικά ψάρια Τανγκανίκας δύσκολα βρίσκεις τελευταία και συνήθως με παραγγελία. Αν βάλεις regani ψάξε για "Kipili" ή πιο σωστά J.marksmithi http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...90&postcount=7 ελεγα να τα προμυθευτω απο καποιο καταστημα της αθηνας δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω το ονομα το οποιο καθε φορα που κατεβαινα αθηνα επισκεπτομουνα και εχει μεγαλη ποικιλια!στο CAB επιτρέπεται η αναφορά σε καταστήματα (θετική ή αρνητική) δευτερον αν δεν βαλω τριτη ομαδα ψαρια κ μεινω σε αυτα τα δυο ποσα julies μπορω να βαλω? απ' τα προαναφερθέντα, 5-6 άνετα, πάντα με σωστή διαμόρφωση για να έχει κάθε ζευγάρι την περιοχή του-με πιο μικρόσωμα είδη μπορείς και περισσότερα- αν κι απ' τις γέννες θα πολλαπλασιαστούν σύντομα περιμενα να εχω περισσοτερη κινηση στον βυθο!τριτον αν επιτρεπεις θα ηθελα να μου γραψεις ενα δικο σου συνδιασμο ψαριων που εσυ θα επελεγες για αυτες τις διαστασεις ενυδρειου ειται tanganyika ειται malawi! για Ταγκανίκα υπάρχουν δεκάδες συνδυασμοί και έχω δοκιμάσει πολλούς. Δεν έχει νόημα να πω τι θα έβαζα εγώ (σ' αυτή μου τη φάση θα το έκανα species με Synodontis lucipinnis ) αλλά να βρούμε ένα συνδυασμό με ψάρια που αρέσουν σ' εσένα. Για Malawi θα διάλεγα να βάλω μόνο ένα είδος, σχετικά μικρόσωμο (και ενδιαφέρον) πχ. Pseudotropheus saulosi, ή κάποιο όμορφο Cynotilapia,ή Labidochromis sp."perlmutt" ή L.chisumulae.... ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01577 seconds with 11 queries