Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 01-03-05, 11:08
GFON Ο χρήστης GFON δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2005
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή Re: Λέω να δοκιμασω την τυχη μου....με φυτά.

Η συνεχεια...των φυτων μου!!

Καταρχην τα νιτρικα μου αυξηθηκαν στο 20-25 περιπου!! ( Σημερα θα παρω υγρό τεστ για ΝΟ3 της sera με 8,6ε εχει 60 μετρησεις, με τσαντιζει το περιπου των stick).

Οι υπολοιπες μετρησεις ειναι ΟΚ.

Εχω ηδη βαλει μια anubia nana εδω και 12 μερες και ειναι μια χαρα, :P ουτε τα φυλλα της κιτρινισαν ουτε κατι αλλο, μιας και να πω την αληθεια περιμενα να μου κανει ''κολπα'' μιας και διαβασα αρκετα αντιστοιχα προβληματα σε νεα φυτεματα.

Σκεφτομαι σημερα να συνεχισω το project της αντικαταστασης των πλαστικων με αληθινα και μου αρεσε πολυ η java moss, θα την δεσω πανω στο mopani η μια αλλη στο βραχο με ψιλη πετονιά.
Αλλα ελα που δεν εχει κανενα μαγαζι πηρα τηλεφωνο στον καρχαρια, στον ωκεανο, στην αβυσσο ,στον tarek, μονο ο υδροκοσμος ειχε ετοιμη πανω σε βραχο με20-30ε αναλογα το μεγεθος οχι δα, ειναι ακριβω και επισης θελω να ακολουθησω την λυση με την καρυδα που διαβασα εδω
Τοσο δυσκολο φυτο ειναι στο εμποριο, εχει κανεις καμια ιδεα που θα βρω??

Επισης θα βαλω και αλλες anubia μιας και μου αρεσουν, και καποια απο ceratophyllum, Hygrophila corymbosa 'Siamensis', Elodea densa.

Συνολο δηλαδη 7-8 φυτα σε 120 λιτρα.

Ολα θρεφονται απο τα φυλλα τους , θα πρεπει να ριξω καποιο λιπασμα , αν ναι ποτε και πιο μου προτεινεται και δοσολογια?

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01371 seconds with 11 queries