Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 16-03-21, 13:59
stelouni Ο χρήστης stelouni δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-08-2020
Περιοχή: dusseldorf
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλες και ολους

Πριν 2 μήνες περίπου η ξιφοφορινα μου γέννησε μέσα στο ενυδρείο μου 120 λίτρα Φυτεμένο εγώ το κατάλαβα όταν στην αλλαγή νερού είδα μια πιτσιρικά να κολυμπάει μέσα στα φυτά.
Το μικρό το έβαλα κατευθείαν σε ένα γυάλινο μπολ που είχα εύκαιρο και την κράτησα εκεί περίπου μια εβδομάδα ενώ συγχρόνως παρήγγειλα ένα 54 λίτρο ενυδρείο με σκοπό να βάζω εκεί τα μωρά που γεννιούνται. Η μικρή ζει και βασιλεύει και την καμαρωνω!!!!

Η μαμά της παρέμεινε στο 120 λίτρο και πριν 2 μέρες παραφουσκωσε μαύρισε η κοιλίτσα της έντονη στο πίσω κάτω μέρος δεν έτρωγε και συνήθως την έβρισκα στα χαλικια ή μέσα σε φυτα τα άλλα ψάρια του ενυδρείο δεν την άφηναν σε ησυχία και έτσι πήρα την απόφαση και την έβαλα σε γεννήτρα με τούλι όπου εκεί που έδειξε ότι ηρέμησε. Να σημειώσω ότι 2 μέρες δεν έτρωγε καθόλου ούτε μέσα στο ενυδρείο ούτε στην γεννήτρα. Σήμερα το πρωί την βρήκα πεθαμενη με περίπου 10 μικρά νεκρά γύρω της και 2 τα οποία που και που κολυμπουσαν λίγο και μετά πάλι ακίνητα.

Αναρωτιέμαι τι συνέβη γιατί μου πέθανε και το να κάνω τα 2 πιτσιρικια πως να τα βοηθήσω δείχνουν πολύ αδυναμα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01351 seconds with 11 queries