Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 25-01-09, 11:14   #1
βοήθεια, αρχάριος.
thalia25
Junior Member
Εγγραφή: 22-01-2009
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 21

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
thalia25 Ο χρήστης thalia25 δεν είναι συνδεδεμένος 25-01-09, 11:14
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

γεια σας, είμαι νέα στο φόρουμ και στο χόμπι. έχω κατασκευάσει μαζί με τον συζυγό μου ένα ενυδρείο 110 λίτρων (90λ καθαρό) από το καλοκαίρι. είχαμε 2 χρυσόψαρα μέσα και λογω καλοκαιριού δεν ειχαμε θερμοστάτη μέσα. δυστηχώς το ενα ψόφησε και πήραμε ενα αλλο χρυσόψαρο και μια γλύφα. η γλύφα κυνήγαγε πολυ τα χρυσόψαρα και την άλλη μέρα το βρήκα ψόφιο και χωρίς λέπια. τέλος πάντων τα έχασα όλα,την γλύφα ξαφνικά και το χρυσόψαρο απο νηκτική κυστη. τα τεστ νερού το μόνο που έδειχναν ήταν ανεβασμένο ΡΗ 8και GH15. τα χριστουγεννα πήρα κιλχιδες και γατόψαρα αλλα μου πέθαναν την 3η μερα απο fungus. δεν τρώγανε απο την ημέρα που τα πήρα. μεγάλη στεναχώρια. απο εκεινη την ημέρα καταπολεμησα την αρρώστια με πολλά φάρμακα και αλάτι.σήμερα την έχω ετοιμή νο3 10,νο2 0, gh 14d, kh 10d kai ph 7.6. βιολογικό φίλτρο( biofibres,siporax,carbon,filter wool) και υγρή τυρφη στο φίλτρο και . αντιχλώριο,nitrivec,kai mineral salt για τα μετταλικα στοιχεία. φωτισμό, οξυγόνο, 26 θερμοκρασία, 2 φυτά, ενα καραβάκι και μια σπηλιά. τι ψάρια μου προτείνεται να πάρω και τι φάρμακα να έχω πάντα(έχω το mycopour kai backtopour)?? σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.
Εμφανίσεις: 4052
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01347 seconds with 12 queries