Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 12-07-13, 20:38
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasilhs Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολους σας.....εχω ενα ενυδριακη 30 λιτρων κ εχω μεσα 3 τετρα νεον 2 μολι 1 3υφοφορο 2 τετρα 1 πελκο κ αυτη την στιγμη φτιαχνο ενα ενυδριο 125 λιτρον ερωτηση ποια ψαρακια τεριαζουν μετα3υ τους απ ολα αυτα?ποια μπορω να βαλω στο νεο ενυδριο?κ ποσα απο καθε ειδος???
Η άποψή μου είναι, αν σου αρέσουν οι ξυφοφόροι να κρατήσεις αυτόν και διώξεις όλα τα άλλα. Φυσικά θα αυξήσεις τον αριθμό. Νομίζω πως η αναλογία πάει 1αρ/3θυλ . Φτιάξε ένα κοπαδάκι λοιπόν των 10 - 15 ατόμων το οποίο θα σου πολλαπλασιαστεί εύκολα και θα σου δώσει την χαρά της γέννας. Τα μόλι είναι στην ίδια κατηγορία αλλά νομίζω πως υβριδίζουν με τους ξυφοφόρους. Τα νέον μπορείς να τα κρατήσεις με τα τέτρα σου κάνοντας 2 κοπαδάκια από 10-15 άτομα το κάθε ένα αλλά θέλουν επεξεργασία στο νερό τους. Δεν ξέρω τι είσαι διατεθειμένος να κάνεις και γι' αυτό δεν στα προτείνω. Όσο για τον πλέκο, αν είναι από αυτούς που γίνονται τέρατα (που το πιο πιθανόν να είναι) δεν κάνει για το ενυδρείο σου. Άσε που αν το φυτέψεις, την άλλη μέρα θα βρίσκεις τουλάχιστον το 1/3 των φυτών σου στην επιφάνεια.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries