Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 19-10-16, 12:18
Το avatar του χρήστη tsala
tsala Ο χρήστης tsala δεν είναι συνδεδεμένος
Goldyrator
 
Εγγραφή: 11-04-2012
Περιοχή: Δράμα - Βέροια
Μηνύματα: 6.445
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Ebay Γιάννη το γράφει στα χαρακτηριστικά,
σε αυτές που είναι για πλυντήρια είναι σίγουρα έτσι και αντέχουν σε πίεση 3 μπαρ που συνήθως έχουμε στο δίκτυο. ωραια , αρα οι 12βολτες του λινκ ειναι οκ που μου εβαλες(εως 8bar)
Η σειρά στο δίκτυο είναι :
διακόπτης νερού ---> φίλτρο άνθρακα --> ηλεκτρομαγνητική 12βολτη --> ενυδρείο
Ανάμεσα στο φίλτρο άνθρακα και στην ηλεκτρομαγνητική μπορείς να βάλεις ένα Τ με μία βρύση και να τραβάς νερό όποτε θες. αν βαλω Τ αναμεσα τους , θα παιρνω νερο φιλτραρισμενο ομως ε?
Επίσης , με τον διακόπτη νερού πριν το φίλτρο, κλείνεις το νερό όταν θες να αλλάξεις φίλτρο. Κάθε μερικούς μήνες , ειδικά μετά τους 8 μήνες θέλει λίγο άνοιγμα γιατί το φίλτρο μπουκώνει σιγά σιγά, είναι και σωματιδίων αυτό, στους 13 μήνες ίσα που τρέχει, αποχλωρίωση όμως κάνει , το έχω μετρήσει.
Το τροφοδοτικό μικρό, 1Α είναι μια χαρά, και πολύ είναι, και 0,5 κάνει.οκ!
Οι ηλεκτρομαγνητικές συνεχούς ρεύματος δεν έχουν πολικότητα από όσες έχω δει, άρα βάζεις τα +/- όπως θες. ωραια, εχουν εισοδο-εξοδο για τις συνδεσεις?
Η σύνδεση ναι , γίνεται σε αυτές τις επαφές που βλέπεις,
παίρνεις κλιψάκια λινκ, βάλε και τα προστατευτικά που υπάρχουν, και την 220αρα κάλυψε και μόνωσε καλά το σημείο της σύνδεσης γιατί εκεί το ρεύμα σκοτώνει.ναι θα την καλυψω πληρως αυτην, σκεφτομαι να φτιαξω κουτι απο γυαλι

θα κανω ενα σχημα αργοτερα να δεις πως ειναι ο χωρος , να μου πεις και τι αλλα εξτρα απο συνδεσεις / σωληνες θα χρειαστω.
ευχαριστω και παλι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02335 seconds with 11 queries