Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 09-06-12, 12:24
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Thodoris_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε όλους κ χάρηκα πολυ που σας βρηκα τυχαια στο διαδικτυο..ειλικρινα δεν ηξερα πως υπαρχει τοσος πολυς κοσμος που ασχολειται!
Το ονομα μ θεοδωρος και μενω στην Λευκωσια!

Στο θεμα μας τωρα,,παντα ειχα ενα κολλημα με τους γιαπωνεζικους κηπους κ δεν μιλαω απαραιτητα για τους πολυ μεγαλους..ετσι λοιπον αποφασισα να φτιαξω τον δικο μου..κ ασ ειναι κ μικρος..χτες λοιπον πηρα υλικα : μια μικρη πλαστικη λιμνουλα των 260 λιτρων πετρες,κ καποια φυτα καμποση ορεξη και ενθουσιασμο!Σημερα ειναι η 2η μερα που δουλευω πανω στην λιμνουλα κ σας στελνω το αποτελεσμα..θα χαρω πολυ να ακουσω τα σχολια σας κ να μαθω καποια πραματα παραπανω..

ερωτηση/εις

1.που μπορω να βρω ποικιλια απο υδροβια φυτα εδω στην κυπρο?

2.δεν εχω αγορασει φιλτρο αλλα μια μικρη αντλια νερου για μελοντικο μικρο καταρακτη ,θα ειμαι οκαι με τα καταληλα φυτα για οξυγονο κ υγιες νερο?

3.τι ειδος μικρου ψαριου μπορω να βαλω στην λιμνουλα,διαβασα για τα κουνουποψαρα,μπορω να βαλω κ υδρόβιο σαλιγκάρι που τρωει την αλγη ?

ειμαι σιγουρος πως οι αποριες μου θα ειναι περισσοτερες με τον καιρο
Καλωσορισες θεοδωρε.......

Οταν ειδα τον τιτλο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΙΜΝΟΥΑ ειπα.....ωπα!! τουτος εν κυπραιος

Λοιπον, πολυ ωραιος ο τροπος που εστησες την λιμνουλα σου.. Μου αρεσε πολυ!!!!

Απο ψαρια και κουνουποψαρα μπορεις να βαλεις αλλα και χρυσοψαρα που ομως δυστυχως λογο λιτρων σε περιοριζουν καπως.

Αν δεν θες να βαλεις φιλτρο θα μπορουσες να το κανεις νοουμενου οτι καθε εβδομαδα θα κανεις αλλαγες νερου που ετσι κι'αλλιως θα πρεπει να τις κανεις ακομα κι'αν εχεις και φιλτρο....
Αν θες μπορεις να την δουλεψεις μονο με μια αντλια και σε συνδυασμο με τα φυτα και συχνες αλλαγες νερου θα εισαι αψογος..

Αν τελικα θες να βαλεις φιλτρο μπορεις να φτιαξεις ενα μονος σου...εσυ αποφασισε και θα τα ξαναπουμε.

Φυτα τωρα...οτι εχουμε εμεις θα σου δωσουμε Θεοδωρε...αν ομως θες και κατι αλλο που δεν εχουμε εμεις εχουμε τον καταλληλο γι'αυτην την δουλεια

Τελος θεοδωρε εγω μενω Τσερι... Οποταν...θα τα πουμε και απο κοντα ετσι??
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02080 seconds with 11 queries