Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 12-03-15, 16:12
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

παιδια να σας δειξω και εγω το δικο μου κουτι που εκανα πριν δυο μηνες περιπου. μοιαζει με του μαστορ τακη αλλα ειναι με κοντρα πλακε θαλασσης. δεν μου στοιχισε σχεδον τιποτα. τα κομματια ξυλου που χρησιμοποιηθηκαν εδω ηταν απο ενα περισσευομενο κομματι που ειχα στην ακρη. αξιοποιηθηκε και τα εκοψα στα μετρα που ηθελα. ειχα μερικες βιδες στην ακρη, βρηκα δυο πριζες και εγινε το κουτι που ηθελα. δουλευει μια χαρα εδω και καιρο καθε σαββατοκυριακο. με εχει βολεψει παρα πολυ ετσι. απλα το μαζευω και το βαζω στην ακρη μεχρι την επομενη αλλαγη νερου. σας παραθετω μερικες φωτογραφιες εδω με την αδεια του μαστορ τακη βεβαια μιας και δεν ετυχε να το παρουσιασω απο μονος μου εδω.



τα κομματια κοντρα πλακε που χρειαστηκα



τα εκοψα λιγο στα μετρα που ηθελα και εκανα τις τρυπες που επρεπε



συναρμολογηση και βιδωμα με απλες νοβοπανοβιδες



προσωρινη τοποθετηση του STC-1000 και των πριζων στις θεσεις τους



συνδεση του STC-1000 με τα καλωδια του



οριστικη τοποθετηση του STC-1000 και των πριζων



λιγο πριν γινει σχεδον ετοιμο



ετοιμο !!!



ετοιμο του κουτι κοντρα πλακε με τον Elitech STC-1000 τις δυο πριζες του (για θερμανση η μια και για ψυξη η αλλη) απο πισω υπαρχει το καλωδιο με το αρσενικο φις που παιρνει το ρευμα και ο αισθητηρας θερμοκρασιας που μπαινει στο ενυδρειο ή στο βαρελι αλλαγης. λειπει ενα χερουλι απο πανω που θα μπει καποια στιγμη για μεγαλυτερη ευκολια στη μετακινηση του.



και εδω κανοντας τη δουλεια του στο βαρελι της αλλαγης νερου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stanisalus18 : 06-11-19 στις 21:29
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01737 seconds with 11 queries