Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 11-03-15, 22:37
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
ουφ.ζαλιστηκακαλλιτεχνης λεμε
Που να αρχίσω να σου λέω προτάσεις για όταν φτιάξεις το ξύλινο


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ραφαηλ10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο ρε φιλε ωραιος

Ευχαριστώ παιδιά
-------------------------
Επιτέλους τελείωσα

Τελείωσα το 1ο κουτί και το δοκίμασα




και συνεχίζω τη συνδεσμολογία με το 2ο που θα το κρατήσω εγώ και αύριο θα μπει σε πλήρη λειτουργία για να ζεστάνω το νερό της αλλαγής.
Μετά τη συνδεσμολογία θα πρέπει να μπει ο STC-1000 στη θέση του.
Το καπάκι που μας προστατεύει από τα καλώδια δεν το χρειαζόμαστε, έτσι και αλλιώς το κουτί μας προστατεύει από οποιαδήποτε επαφή με τα καλώδια, επίσης δεν μπορούμε να το βάλουμε γιατί δεν χωράει κατσαβίδι για να το βιδώσουμε, και δυστυχώς αν το βάλουμε δεν θα μπορούμε μετά να βάλουμε τα πλαστικά πορτοκαλί σφιχτηράκια, αυτά που κρατάνε τον STC-1000 στη θέση του, για αυτό το φυλάμε κάπου μήπως χρειαστεί αν μπει ο STC-1000 σε έπιπλο.




μετά βάζουμε τα σφιχτηράκια. Εδώ πρέπει να έχουμε προσέξει ήδη κάτι, το κουτί θα πρέπει να έχει τέτοιο πλάτος ώστε να χωράει δάχτυλο ανάμεσα στα πλαϊνά του κουτιού με τον κοντρόλερ, κάτι που το έμαθα στο 1ο κουτί που έφτιαξα , και το έκανα στενό και μου έβγαλε τη πίστη να βάλω στα σφιχτηράκια









και έτοιμο και αυτό το κουτί.
Το "κερασάκι στη τούρτα" είναι πως έβαλα και αυτοκόλλητα ποδαράκια σιλικόνης για να μη γλιστράει το κουτί






και ο STC-1000 δουλεύει



Τελικά έκανε ζέστη στο πλυσταριό, ευτυχώς ο καυστήρας του καλοριφέρ μου ζεσταίνει το "εργαστήριό" μου

Κάθε παρατήρηση δεκτή για μελλοντικές βελτιώσεις ή και οποιαδήποτε ερώτηση από οποιονδήποτε θέλει να φτιάξει κάτι αντίστοιχο
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 11-03-15 στις 22:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01743 seconds with 11 queries