Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 13-02-15, 11:01
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tanganyiκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατάλαβα!Για πιο λόγο όμως προτίμησες να το στήσεις έτσι;Το καλοκαίρι θα δουλεύει σχεδόν όλη την ώρα!
Τι εννοείς φίλε μου? Πως αλλιώς δηλαδή δουλεύουν τα άλλα γνωστά συστήματα αυτόματων αναπληρώσεων νερού? Πάνω κάτω δεν έχουν την ίδια ιδέα με του συστήματος που έχω κάνει εδώ?

Τώρα που το σκέφτομαι και το έψαξα λίγο, στο ebay βρίσκεις φλοτερακια ίδια μέ αυτά που έχω βάλει απλά με πιο μεγάλο μάκρος. Θα βάλω link όταν θα είμαι στο υπολογιστή. Με αυτά φαντάζομαι η αντλία θα δουλεύει μια και καλή σε μακρύτερα χρονικά διαστήματα. Άμα το είχα κανεί έτσι, θα ήταν καλύτερο λες?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιαννη μπραβο,πολυ καλο

ελα βρε που θα δουλευει ολη την ωρα,ποση εξατμιση θα εχει και σε ποση ωρα αφου ειναι κλειστο το ενυδρειο?αν υπαρχει καπακι και στο σαμπ,ακομα καλυτερα.ετσι κιαλλιως,το νερο που ισως "χανει" θα το κερδιζει σε σταθεροτητα παραμετρων στο νερο.

μαλιστα το βλεπω και πιο απαραιτητο σε ενυδρεια μαλακου νερου.
αν ειχα ενυδρειο τωρα θα το εφτιαχνα κιεγω σιγουρα.
Τι έγινε Γιώργο, δεν έχεις κανένα ενυδρείο να τρέχει τώρα? Κι όμως στο μικρό μέ το sump παρόλο που έχω καπάκια πάνω κ κάτω έχω τρελή εξάτμιση. Για να δούμε το καλοκαίρι πως θα γίνεται χαίρομαι που σου αρέσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 11 queries