Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #189  
Παλιά 29-09-13, 11:35
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alekos Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα προσωπικα με βολευει το καλοκαιρι ειδικα η αλλαγη της θερμοκασιας κατα την ρουτινα της αλλαγης για τον εξης λογο:οσο ανεβαινει η θερμοκρασια αλλαζει ο μεταβολισμος τους και γινονται ποιο λαιμαργα με αποτελεσμα η τσεπη να παιρνει φωτια.τα κατεψυγμενα εχουν την τιμητικη τους....σιγουρα θα με ρωτξσεις το χειμωνα τη κανεις??απλα το ιδιο με ποιο αργους ρυθμους που και παλι ριχνει κατα2-3βαθμους τη θερμοκρασια.με το δικο μου σκεπτικο(εγω το κανω μη το επιχειρησει κανενας)οταν γεμιζω βαζω το λαστιχο κατευθειαν στην εισαγωγη.αν ειναι λαθος αυτο μπορει καποιος να μου το εξηγησει?με το δικο μου μυαλο πιστευω πως ανακατευεται ποιο ευκολα το νεο με το παλιο!!
Οπως εχουμε πει για καποια ψαρια η πτωση της θεμοκρασιας μεχρι ενα σημειο, δεν ειναι προβλημα.

Αν βαζεις ομως το φρεσκο κρυο νερο πρωτα στο φιλτρο (πριν αναμειχθεί με το νερο του ενυδρειου), χανεις βιολογια, γιατι και τα βακτηρια επηρεαζονται απο τις αποτομες μεταβολες pH, θεμροκρασιας (πολυ περισσοτερο απο καποια ψαρια), και πολυ περισσοτερο λογω του χλωριου που εχει (αφου αντιχλωριο βαζεις στο ενυδρειο).
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries