Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 09-02-03, 11:20
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή Γεμισμα με μικρες (και οχι...υγρες..) απωλειες!!

Μετα απο τοσο καιρο που καναμε το ενυδρειο σηριαλ-η τελευταια πραξη του ειναι αυτη- ,ηρθε η ωρα του πρωτου δοκιμαστικου γεμισματος.Εγινε εξω για ευνοητους λογους. 10 μερες μετα το κολλημα των τζαμιων και 5 απο το τελειωμα ολων των υπολοιπων εσωτερικων κολληματων -διακοσμητικων-φελιζολ ,κλπ,σημερα πρωι πρωι,-δε κοιμηθηκα ολη τη νυχτα-ηρθε η ΩΡΑ.Εκτος απο τα τζαμια και το background απο φελιζολ,ειχα το κεφι και την υπομονη να φτιαξω ενα βραχοσυμπλεγμα με σπηλιες- στοες-διαδρομους,κλπ.Ολα ετοιμα λοιπον κολλημενα,βρυση-μανικα και ΠΥΡ !!Ελα φτασαμε στο 1/4,1/3 και δωστου αντε και το φαγαμε...σταδιακα ακουγοντουσαν κατι κρακ κρακ,σπασιμο νευρων για την αναμονη του γεμισματος,ηταν τελικα σκουπιδακια κατω απο τη βαση που με το βαρος πουμπαινε μεσα,σπαγανε και βεβαια εσπαγε και η χολη μου μαζι !! Ξαφνικα μεσα απο τη κουζινα πουπινα το καφεδακι μου βλεποντας απο το τζαμι το γεμισμα ,ακουω ενα ΚΡΑΚ !!! ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ !!Περιττο να πω οτι μεχρι να βγω εξω ασπρισαν τα μαλλια μου(που λεει ο λογος..χαχα)τι ηταν??τα φελιζολ κοπηκαν σαν αγγουρι απο τη πιεση του αυξανομενου ογκου νερου που το πιεζε προς τα πανω,αγνοησα τους νομους της φυσικης μαλλον!!παραηταν μεγαλο για να κρατηθει κολλημενο μεσα,και δε κοπηκε στο κολλημα αλλα παραπανω,.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ?Το φελιζολ σε μεγαλη μαζα ΔΕΝ κανει για μεσα !!Οπως καταλαβατε το προβλημα ηταν αυτο-μεχρι στιγμης-ηδη περασε μια ωρα...μικρη η απωλεια !! Χαθηκαν μερικα φυσιγγια σιλικονης -πολλες ωρες δουλειας και λιγη αμμος..δε βαριεσαι...αυτα θα αντικατασταθουν με φυσικες πετρουλες πουχουν και το απαιτουμενο βαρος για τετοια δουλεια!!Ελπιζω να μην εχουμε τπτ νεωτερο γιατι θαναι για κακο . Το ενυδρειο ειναι τωρα γεματο και απολαμβανει το κρυο κυριακατικο πρωινο περιμενοντας ....
ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΦΩΤΟ ΣΑς ΓΕΛΑΣΑΝΕ.. .ΓΚΑΝΤΕΜΗΔΕΣ
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01638 seconds with 11 queries