Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 31-08-12, 13:23
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω χρησιμοποιησει πετρες λαβας σε 2 απο τα ενυδρεια μου και πριν τις βαλω τις εβρασα για κανενα 20 λεπτο.
Δεν επαθαν τιποτα.
Θα ελεγα μονο να αποφυγεις να τις τριψεις, γιατι θα χαθει ολη η φυσικη ομορφια τους που ειναι αυτες οι λεπτες προεξοχες που εχουν.
Εκτος αν το κανεις για να προφυλαξεις τα ψαρια σου απο τυχον μικροτραυματισμους.
Εγω τις εβαλα οπως ειναι με cardinal tetra, αρλεκινους, corrydoras, pearl gourami, και μεχρι τωρα δεν παρατηρησα καποιο προβλημα.
Υπαρχει περιπτωση ομως να εχουν πιτσιλιστει απο διαφορες βρωμιες εκει που τις εχουν (αν τις παρεις απο μαντρα).
Εκει τις καθαριζεις πρωτα με ενα βουρτσακι με σκληρες τριχες (οχι μεταλλικες), και μετα με πιεση νερου με το τηλεφωνο του μπανιου ας πουμε.
Επειδη ουσιαστικα ειναι γεματες τρυπες, μπορει να εχει φωλιασει και γεννησει καποιο εντομο μεσα, οποτε καλο πλυσιμο.
Εχω βρει μεχρι σαμιαμιδια μεσα οποτε προσεχεις να μην τα τραυματισεις, αν τις βουτηξεις σε νερο πριν για κανενα 10λεπτο, θα βγουν οπου και τα επιστρεφεις στην φυση οπου ανηκουν.

σορρυ για την βλακεια ερωτηση αλλα ειναι ολες ιδιες? για φωτο που ζητησα εννοουσα τις συγκεκριμενες του καταστηματος αυτου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries