Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #82  
Παλιά 23-12-11, 21:37
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή προσωπικη αποψη

η προσωπικη μου αποψη ειναι οχι μεταχειρισμενο και οχι anubias. Απλα λεω τη γνωμη μου χωρις να σημαινει οτι οποιος εκανε μια απ'αυτες τις επιλογες, εκανε λαθος. εχω ψαχτει κι εγω και μ'εχουν απασχολησει ολα αυτα και κατεληξα σε juwel καινουργιο.
Στο μεταχειρισμενο δεν ξερεις τι μπορει να εχει τραβηξει, αν εχει καποια διαρροη ψιλη που δεν φαινεται εκ πρωτης οψεως αλλα να χανει σιγα σιγα και να εχεις θεμα και γενικα οποιοδηποτε προβλημα μπορει να εχει και να στο πουλησει καποιος ξεροντας το ή οχι.και μετα αντε βρες τον...το λουζεσαι κανονικα μετα! Επισης δεν μπορεις να ξερεις τη πραγματικη του ηλικια εκτος αν δεις αποδειξη αγορας (και παλι δεν εισαι και 100% σιγουρος). και αν θες να το κρατησεις χρονια καλυτερα να πας για καινουργιο. (μπορει να μιλαω σε 2ο ενικο αλλα δεν συμβουλευω τιποτα, το σκεπτικο μου αναλυω...).
τα anubias δεν τα ξερω αλλα προτιμω ενα προϊον μιας μεγαλης, πασιγνωστης ευρωπαϊκης εταιρειας απο ενα αλλο μιας αγνωστης, απροσωπης (χωρις site κλπ) ασιατικης (με οτι μπορει να σημαινει αυτο...ελειψη ελεγχου ποιοτητας, χρησης ποιοτικων υλικων κλπ). ασε που σε ενα καταστημα απο αυτα της γνωστης αλυσιδας που τα πουλανε οταν πηγα να δω ενα, ειχε στραβα κολλημενα τζαμια!! ξεκιναγε να χανει λιγο απο πανω, και κατω εχανε 5-6mm!!!
και μεσα σ'ολα αυτα η διαφορα στην τιμη, η οποια υπαρχει δε λεω, δεν μ'ενθουσιασε κιολας. Δεν τη θεωρω τοσο καθοριστικο παραγοντα. Τουλαχιστον με τις τιμες που ισχυαν πριν κανα 5μηνο. και συγκριση παντα με το γνωστο καταστημα που πουλαει juwel και δινει δωροεπιταγη. Γιατι αλλιως δεν παιζει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 11 queries