Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 09-01-17, 15:35
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

Μολυνση δεν υπαρχει καμμια οταν στρωνεις φιλτρο ενυδρειου με τροφες...
Καθε λιγες μερες (2-3 αν θυμαμαι καλα) αλλαζεις την τροφη που εχεις βαλει στο διχτακι γιατι χαλαει και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
Τωρα οσον αφορα τα καταστηματα απ'οτι μου εχει δειξει η εμπειρια μου υπαρχουν και "επαγγελματιες" που δεν ξερουν οποτε λενε οτι να'ναι χωρις απαραιτητα κακη προθεση αλλα και αλλοι που απλως θελουν να πουλησουν (ξερουν δεν ξερουν το σπορ) χωρις να σεβονται τον πελατη.
Αυτη ειναι η δουλεια τους, να πουλανε, και απο αυτο εξαρταται η επιβιωση τους. Κατανοητο αυτο αλλα το να μην σεβονται τον εαυτο τους μην γνωριζοντας ουτε τα βασικα για το χομπι, αλλα και το να μην σεβονται τον πελατη προσπαθωντας να του πουλησουν πολλα και διαφορα χωρις να του εξηγουν πεντε πραγματακια ειλικρινα και να του κανουν την προταση τους απο'κει και περα, εμενα με ενοχλει.
Θα μπορουσε (αν ηξερε) να σου πει οτι γινεται το στρωσιμο και με τροφες αλλα θελει αλλαγες τροφης, αναμονη κλπ κλπ κι εγω προτεινω αυτο π.χ.
Ετσι ναι. Ή θα μπορουσε να σου πει δεν ξερω. Εγω ξερω αυτο, τα βακτηρια της API και ετσι στρωνω ενυδρεια (σηκωνει κουβεντα αυτο κι εχει γινει πολλες φορες σε αυτο το φορουμ αλλα εγω ειμαι απο αυτους που υπο προϋποθεσεις πιστευουν στα στρωσιμο με βακτηρια αν και απο τη στιγμη που υπαρχει μπολι και τοσοι και τοσοι χομπιστες, δεν υπαρχει λογος...)
Εν κατακλειδι μαθαινεις εσυ το σπορ και κρινεις μονος σου χωρις να εμπιστευεσαι κανενα pet shop...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01576 seconds with 11 queries